Bohdana (41): Nešťastný pátek třináctého? To pro mě neplatí!

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
mladazena
mladazena

Pro mnoho lidí je pátek třináctého dnem spojeným s pověrou. Od tohoto data čekají jen to špatné. Já ale na pověry nevěřím a po loňském pátku třináctého jsem přesvědčena o tom, že pro mě nešťastná třináctka rozhodně neplatí.

Opuštěná čtyřicítka po rozvodu

Před rokem a půl jsem prošla rozvodem. S manželem jsme si přestali rozumět, což bylo z velké části dáno i počtem jeho nevěr, které jsem mu trpěla. Když pohár trpělivosti přetekl, hodila jsem před něho rozvodové papíry a dožadovala se podpisu. Čekala jsem, že to pro něho bude jen formalita – děti jsme neměli a o nějaké lásce až za hrob mezi námi dvěma nemohla být řeč. Přesto se manžel rozhodl, že bude dělat problémy a papíry dlouho odmítal podepsat. Rozvod se tak jeho vinou protáhl a mě celý proces neskutečně unavil a otrávil.

Zdroj: 123RF.COM

Je tu volno, prosím?

Rozvodové stání připadlo na pátek třináctého. Kamarádka mi říkala, že se určitě něco stane, je totiž pověrčivá až hrůza. V pátek třináctého skoro ani nevyjde z domu, proto mě nešla podpořit k soudu. Tam vše proběhlo tak, jak asi u klasického rozvodu probíhá. Bezdětné manželství soud rozvedl na lusknutí prstu, a já tak byla zase svobodná. Pokud ale mám být upřímná, necítila jsem se nikterak šťastně a rovnou ze soudní síně jsem zamířila do místního baru, kde jsem si objednala něco ostřejšího.

Zdroj: 123RF.COM

Věnovala jsem se svým vlastním myšlenkám, když mě najednou někdo oslovil. „Je tu volno, prosím?“ tázal se vysoký muž ve slušivém obleku, odhadem lehce po čtyřicítce, ale stále velký fešák. „Ne,“ odsekla jsem, protože jsem neměla ani trochu náladu. Bylo mi jasné, že mě chce sbalit a že to zkouší. Ale to měl smůlu.

Nevzdal to se mnou

Odešla jsem krátce nato. Onen muž mě ale venku na ulici dohnal, čímž mě neskutečně dopálil. Byla jsem jen pár hodin po rozvodu a už mě chtěl ulovit další rádoby frajer? Tak to ani omylem! „Dejte mi laskavě pokoj, nemám sebemenší zájem,“ vyštěkla jsem na něho a přidala do kroku. „Jen jsem vám donesl peněženku,“ vysvětlil a natáhl ke mně ruku. I s mojí peněženkou, kterou jsem nechala na baru. Bylo mi trapně, rudá barva se mi linula do tváře.

Pánovi jsem se omluvila a on mě pozval na drink. „Očividně nemáte svůj den,“ řekl, když mi galantně otevíral dveře. Netušil, jakou má pravdu. Toho dne jsme v baru strávili celé odpoledne příjemným rozhovorem.

Nešťastná třináctka mi do života přihrála novou lásku

Od toho dne je třináctka moje šťastné číslo. V pátek třináctého, od kterého tolik lidí očekává jen samou smůlu, mi totiž do života vkročil Mirek. A já znovu poznala, jaké to je, když se vám někdo věnuje. Možná jsme to vzali hopem, ale co na tom? Na další pátek třináctého jsem rozhodně čekat nechtěla a tuto příležitost jsem čapla za pačesy všemi deseti!

Autor: Nikol Kolomazníková

Názor odborníka

Tento příběh krásně ukazuje, že láska může na člověka čekat i na místech, kde byste ji vůbec nehledali. Samotné seznámení ihned po rozvodovém řízení se může zdát rychlé a zbrklé, avšak ještě to nemusí nutně znamenat, že takový vztah nemůže vydržet. Je důležité udržet si pozitivní myšlení a nenechat se pohltit negativními emocemi. Teprve čas a vzájemné bližší poznání ukáže, zda spolu dva lidé dokáží být.

Mgr. Jiří Brouček
Psycholog


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články