Anna (56): Myslela jsem, že jsem se v koupelně zamkla. Pak se mi naskytl pohled pro bohy, který by vás odrovnal

od Andrea Světlíková
2 minuty čtení
zena 45 1
zena 45 1

Anna vychovávala s manželem jen jedinou dceru Elišku. Vždycky pro ni chtěla jen to nejlepší, a když si její dcera téměř ve třiceti konečně našla přítele, s nímž zůstala déle než pár měsíců, byla opravdu ráda, že je jím právě Adam. A to o něm ještě nevěděla všechno.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„Eliška měla vždycky s muži komplikované vztahy. Když už to s nějakým vypadalo nadějně, nakonec se rozešli kvůli úplnému nesmyslu,“ popisuje Anna. „Ale s Adamem se po dvou letech sestěhovali a dnes spolu žijí už skoro pět let.“

Čtenářka dodává, že by možná bylo načase, aby Adam udělal další krok a požádal její dceru o ruku. „Je to hodný a milý chlap. A nedávno jsem navíc zjistila, že jeho pravidelné chození do posilovny se vyplácí,“ dodává.

Přijeli ke mně na týden na návštěvu

S dcerou se poslední roky Anna příliš nevídá. Bydlí na druhém konci republiky sama, poté, co se rozvedla s manželem, je v domě jenom se dvěma kočkami. Proto měla velkou radost, když jí dcera oznámila, že by přijeli na návštěvu.

„V domě je místa dost, přemluvila jsem ji proto, že si mohou s Adamem vzít spodní pokoj a zůstat celý týden. Hned druhý den se ale stalo něco, co bylo trochu trapné, ale i příjemné zároveň,“ vypráví.

Jelikož žije Anna sama, není zvyklá se v koupelně zamykat. Ten večer se šla sprchovat a měla za to, že klíčem otočila. Když se otevřely dveře, ona za závěsem ve sprše ztuhla.

„Adam zřejmě předpokládal, že jsem už ve své ložnici a spím. Nakráčel si proto bez trička k umyvadlu a chtěl si čistit zuby. Chvíli jsem pozorovala jeho postavu, ale rychle mi došlo, že bych neměla okukovat přítele své dcery.“

Anna se proto ozvala a Adam s trapnými omluvami z koupelny vycouval. „Nic neviděl, já byla celou dobu za závěsem ve sprše,“ dodává čtenářka. „Když jsem ho později míjela na chodbě, znovu se omlouval, ale jen jsme se tomu nakonec oba zasmáli.“

Přítele jí schvaluji všemi deseti, není to ale jen kvůli postavě

Anna přiznává, že si pohled na vypracovaný mužský hrudník užila, a dokonce své dceři pak se smíchem oznámila, že si vybrala velmi dobře. Nechce ale, aby to vypadalo, že se jí Adam zamlouvá jen kvůli tomu.

„Je to fešák, to Elišce přeji. Důležitější ale je, že ji má rád, hezky se o ni stará, má dobrou kariéru a často mluví o rodině. A já bych se babičkou stala velmi ráda,“ říká.

„Zvlášť pokud by Eliščina dcera či syn byli fešáci po tatínkovi,“ dodává. Jediné, z čeho má Anna strach, je to, aby nedopadla Eliška stejně jako ona. Sama a se dvěma kočkami v prázdném bytě.

„S mužem jsme byli dokonalý pár, ale pak mezi námi zkrátka láska nějak vyšuměla a my jsme si řekli, že si půjdeme každý po svých. Teď se cítím často dost osamoceně,“ přiznává.

Dceři přeje do života jen to nejlepší a doufá, že se rodinná historie nebude opakovat. Teď by byla ráda, kdyby se naopak někdo v rodině ženil a vdával, než rozváděl.

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články