Anna (52): Vlastní sestra mě okradla o peníze. Teď dělá, že mě nezná

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
39418728 s
39418728 s

S mojí sestrou Janou jsme vyrůstaly jako dvojčata. Je jen o rok mladší než já. I když se po maturitě naše životy rozdělily, pořád jsme zůstávaly v pravidelném kontaktu. Jednou mi zavolala, že potřebuje půjčit peníze. Neviděla jsem v tom problém. Je to přece moje sestra. Jenže od té doby dělá, že mě nezná a moje peníze jsou v nedohlednu.

Když mi Jana zavolala s tím, že by potřebovala půjčit peníze, dlouho jsem neváhala. Nešlo sice o úplně málo peněz, ale s manželem jsme se nakonec shodli, že jí pomůžeme. Jany syn totiž propadl závislosti na hracích automatech a půjčoval si další a další peníze na jméno své matky. Než na to přišla, byly dluhy na světě. Tak mi to alespoň zdůvodnila.

Šlo o 150.000 Kč a pro mě to byly skoro všechny peníze, které jsem si našetřila jako rezervu na důchod. Věřila jsem ale sestřině slovu, že peníze s pomocí syna do roka splatí. Jak jen jsem se tenkrát mýlila.

Pro dobrotu na žebrotu

Od chvíle, kdy jsme peníze převedli na sestřin účet, přestala se mnou úplně komunikovat. Nezvedala mi telefony, nereagovala na zprávy. Měla jsem strach, jestli se něco nestalo a tak jsem se za ní rozjela. Nebyla doma, nebo alespoň nikdo neotvíral. Zazvonila jsem na sousedku a ptala se, jestli neví, co se s Janou stalo.

Zdroj: 123RF.COM

Řekla mi, že má nového přítele. Minulý týden prý odjeli na delší dovolenou. Začala jsem tušit, že není všechno tak, jak mi sestra vypověděla. Podařilo se mi kontaktovat jejího syna a ten se upřímně vyděsil, když jsem mu řekla o účelu té nešťastné půjčky.

Za vším stál nový přítel mé sestry

Řekl mi, že si jeho matka našla nového partnera a že se od té doby spolu nestýkají. Prý z ní tahá jen peníze, úplně jí zmanipuloval a poštval proti všem okolo. Potvrdil mi, že opravdu odjeli na dovolenou do zahraničí. Za moje roky střádané úspory.

Domů jsem se vrátila úplně zničená. Manžel byl šíleně naštvaný a chtěl to oznámit na policii. To já ale nechci. Pořád je to moje sestra, i když mě takhle podvedla a okradla. Navíc jsem jí peníze půjčila dobrovolně a žádnou smlouvu jsme nesepsaly. Musím se tedy smířit s tím, že zatímco ona si někde užívá s novým přítelem, mě zbyly akorát oči pro pláč. Je to už víc jak rok, co se neozvala. Pomalu se smiřuji s tím, že už neuvidím nikdy sestru ani půjčené peníze.

Autorka: Svatava Pokorná


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články