Anna (45): Chtěl rozvod, ale zapomněl, že díky předmanželské smlouvě nedostane vůbec nic

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
rozvod nastvany muz
rozvod nastvany muz

Na chlapy jsme zkrátka neměla ve svém životě štěstí. Jako malá jsem toužila po šťastném životě s jedním mužem, který by mi dal rodinu a bydlel se mnou v malém domečku se zahradou a psem. Místo toho jsem si prošla naprosto odlišnými vztahy, zato však se stejným koncem.

Inženýr Dominik mě připravil o všechno

Byla to asi mladická nerozvážnost, když jsem se zapletla s Dominikem. Možná mě okouzlila jeho práce, jeho postava, oblek a sluneční brýle, se kterými vypadal jako tajný agent z nějakého filmu. O svojí práci mluvil hrozně důležitě. Když mě začal vyzvedávat z práce drahým vozem, připadala jsem si před kolegyněmi důležitě. To byl začátek vztahu, který pokračoval pět let, než jsme se vzali.

Zdroj: 123RF.COM

Jenomže potom to začalo jít celé z kopce a já se musela nechat rozvést. Dominik neustále pracoval, neměl na mě čas a já si uvědomila, že chci někoho, kdo si mě bude víc vážit. Bohužel jsem byla nezkušená a on se svými právníky získal u soudu všechno, co jsme společně za tři roky manželství vybudovali. Nebylo toho moc, bohužel on jako boháč téměř nepocítil změnu, zatímco já musela dva roky bydlet u rodičů, než jsem se opět postavila na vlastní nohy.

Vsadila jsem na prodavače z vesnice. Poučila jsem se z vlastních chyb

Hodně lidí tvrdilo, že přejít od bohatého pana inženýra k obyčejnému prodavači je pod mojí úroveň. Já se ale do Milana zamilovala a myslela jsem, že skromný mladík z vesnice mě nezklame. Rodiče mezitím přepsali velký dům na mě, nastěhovali jsme se proto s mým novým snoubencem tam a později se vzali. Neměl nic proti, když jsem pro něho připravila předmanželskou smlouvu. Věděl, jaké zklamání jsem si prožila s bývalým mužem, a chápal mě.

Zdroj: 123RF.COM

Přesto pro mě ani on nebyl tím pravým. Snažila jsem se náš vztah udržet, bála jsem se druhého rozvodu především kvůli svému věku. Těžko jsem si dovedla představit, jak si hledám dokonalého ženicha, který se mnou bude mít děti, po čtyřicítce. Bohužel Milan cítil napětí mezi námi také, a i když jsem dělala vše proto, aby se to nestalo, nakonec navrhl rozvod.

Původně mi řekl, že se chce rozejít v dobrém. Oba jsme věděli, že je to zkrátka proto, že nám to spolu neklape. Když ale došlo na rozvodové řízení a on zjistil, že nedostane vůbec nic, protože jsem se v předmanželské smlouvě velmi dobře pojistila, naštval se a začaly hádky. Všechny nadávky mu ale byly k ničemu, právně připadl veškerý majetek mně, zklamání ovšem také.

Je mi čtyřicet pět, bydlím na vesnici se psem a dvěma kočkami a čekám, jestli se najde někdo, kdo by se mnou na stará kolena chtěl být. Na děti je pozdě a můj sen o velké rodině se rozplynul. Jsem však životem snad už dostatečně poučená.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články