Andrea (37): Přišla jsem o práci a manžela. Bojím se, že děti budou mít Vánoce bez dárků

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena rozvod
zena rozvod

Vánoce jsem jako malé dítě vždy prožívala a těšila se na ně. Později přišel věk, kdy to pro mě byl jen svátek plný stresu. Když jsem se ale stala matkou, začala jsem si Vánoce opět užívat. Vánoční nákupy sice nejsou mým velkým koníčkem, jenomže ta chvíle, kdy děti s očekáváním otevírají své dárky, je k nezaplacení.

Poslední dobou nad Vánocemi přemýšlím stále víc. Jde totiž především o svátek, který by měla trávit rodina pohromadě. A letos to mě ani mé děti bohužel nečeká. Stále se mě ptají, proč už s námi tatínek nebydlí.

Odešel od rodiny, protože jsem ztratila práci

Každý někdy udělá nějakou chybu. Ta moje byla, že jsem svého šéfa nechala, aby se mnou neustále manipuloval. Kdybych mu bývala hned na začátku řekla, co si myslím, možná bych nakonec nevybuchla. Jelikož toho ale na mě začínalo být moc, dostala jsem v práci záchvat agrese, při kterém jsem nadřízenému vytkla jeho chování za poslední dva roky, a navíc mu dala facku.

Zdroj: 123RF.COM

Vyhodil mě z pozice, na kterou jsem se dostala především díky manželovým známostem. Měla jsem si ihned začít hledat práci, ale já ztratila chuť do života a několik měsíců jsem jenom procházela inzeráty a na žádný jsem neodpověděla. Manžela to brzy přestalo bavit, sbalil si věci a odešel. Před dvěma dny mi poslal rozvodové papíry.

Pracuji ve skladu. Vydělávám si sotva na živobytí

Zdroj: 123RF.COM

Musela jsem se postavit na vlastní nohy. Našla jsem se svým vzděláním bohužel jenom práci ve skladu jednoho velkoobchodu. Za poměrně těžkou manuální práci tu dostávám minimální mzdu. Za tu sotva zaplatím jídlo pro sebe a své dvě děti. Ty se neustále ptají po tátovi. Bohužel můj manžel o ně nemá zájem. Rozhodl se, že se jich po rozvodu zřekne.

Mám strach, že až nastane čas, kdy má být rodina spolu, děti budou nejen zklamané z toho, že s námi pod stromečkem nesedí i tatínek, ale především z dárků. Se svojí výplatou si totiž mohu dovolit koupit jim tak maximálně ponožky. Snažím se udělat něco pro to, abych se trochu osamostatnila, přestala se spoléhat na okolí a konečně se o rodinu postarala. Je to ale mnohem složitější, než to s manželem vypadalo.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články