Alena (36): Manžel touží po druhém dítěti. Já další porod už podstoupit nechci

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
nechci dite
nechci dite

Pavla jsem potkala, když mi bylo třicet. Ani jeden z nás nijak nikam nespěchal, náš vztah byl z počátku dost volný. Ale po třech letech se ukázalo, že je to mezi námi natolik vážné, aby mě požádal o ruku a já řekla ano. Stala jsem se šťastnou ženou dokonalého muže.

O dětech jsme nikdy nemluvili. Já měla pocit, že je času dost, Pavel se možná bál, jak budu reagovat. Rok po svatbě jsem ale otěhotněla. Ačkoli to bylo neočekávané, měla jsem radost. Nejdřív jsem měla strach, jak Pavel zareaguje. Netušila jsem, jaký je jeho názor na děti. On ale úplně zářil nadšením.

Těhotenství a porod byly problémovým obdobím

Zdroj: 123RF.COM

Nemohla jsem nic. Nemohla jsem si dát večerní skleničku vína, jít si zaběhat nebo zajít do posilovny. Pavel se o mě stále staral, skoro jako bych neměla ruce a nohy. Těšila jsem se na miminko, ale nemohu říct, že bych si devět měsíců, kdy jsem ho nosila v sobě, užila. A potom přišel porod.

Většina odborníků říká, že porodní bolesti odezní, jakmile žena spatří svoje dítě. Že bude mít přirozený pud, díky kterému zapomene na to, čím si prošla, a bude chtít porodit znovu. U mě se to ale určitě neprojevilo. Porod pro mě byl bolestivá událost, kterou rozhodně nikdy nechci zopakovat. Když jsem malou Haničku držela v náručí, bolelo mě celé tělo.

Dcerku nade vše miluji. Další dítě ale nechci

Zdroj: 123RF.COM

Dnes jsou Haničce dva roky. Manžel neustále básní o tom, že bychom jí měli pořídit sourozence. Není to tak, že bych snad nechtěla další dítě. Bojím se ale znovu si projít těmi obtížemi v těhotenství a především dalšího porodu. Dodnes si pamatuji, jak jsem trpěla a jak mi ještě několik dní po porodu nebylo dobře. On to ale odmítá pochopit.

Neustále mě přemlouvá, tvrdí, že mi se vším pomůže. Jenomže jak by mi on mohl pomoct s porodem? On nic neucítí, nedovede si představit, jaké to je. Často se kvůli tomuto tématu hádáme, já jenom tiše doufám, že přijde k rozumu. Bojím se, že by mohlo dojít i k rozchodu. Nechci ztratit jeho, ani nechci, aby naše jediná dcera žila mezi manželskými hádkami. Nemohu kvůli tomu ale ustoupit v něčem, o čem můj manžel nemá nejmenší tušení.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články