Alena (27): Mám strach z vody. Ale zamilovala jsem se do vodáka

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
vodak
vodak

Jako malá jsem měla v oblibě neposlouchat své rodiče. A to i na Vysočině, kde jsme se koupali v řece. A tak jsem jako desetileté dítě doplatila na neposlušnost a pořádně se nalokala vody. Od té doby chodím vždy do řeky, rybníku či k moři jenom po kotníky, protože se jakékoli hlubší vody bojím.


I když je mi dvacet sedm let, hrůza z vody mi stále zůstala. Léto trávím v dětském bazénku a pozoruji své blízké, jak si užívají v zapuštěném bazénu, do kterého se bojím vlézt. Kempování u řeky si užívám jen s kotníky namočenými ve vodě. Je pro mě někdy těžké se smířit s tím, že se nemohu bavit společně s kolektivem, nebo že mě úmorné vedro stojí všechny síly, ale bohužel je to jediný způsob, jak se svému strachu mohu postavit.

Možná by mě mohla převychovat láska. Můj přítel je totiž vodák a v létě se mnou chce jet na Vltavu

Zdroj: 123RF.COM

Loni na podzim jsem v jedné hospůdce potkala milého mladíka. Robert se mi zalíbil hned. Když jsem se pohádala s kamarádkou a zůstala sedět v hospůdce sama, přisedl si, protože mu právě odjel kamarád. Zapovídali jsme se, slovo dalo slovo a brzy jsme se začali vídat. Už po prvních pár SMSkách kamarádka věděla, že jí budu za hádku vlastně vděčná, protože jsem díky ní potkala lásku svého života.

I když jsem od začátku věděla, že Robert je vodák, který je od malička zvyklý jezdit s rodiči na Vltavu, tak nějak jsem před ním svůj strach z vody tajila. Když mi vyprávěl, co všechno zažil a jaká nebezpečí prožíval, jen jsem obdivně přikyvovala. Letos na jaře jsem se mu rozhodla svěřit. Myslela jsem, že se mi vysměje. On má ale více pochopení, než jsem si myslela.

Nejdřív mě ujišťoval, že naše odlišné zájmy rozhodně nebudou znamenat rozchod. Potom navrhl, že by mě mohl strachu odnaučit. Odmítla jsem, ale on od té doby nemluví o ničem jiném než o tom, jak spolu v létě pojedeme na Vltavu. Bojím se, že to myslí vážně. Mám strach, že se něco stane, ztrapním se, nebo hloupě zpanikařím a něco zničím. Na druhou stranu bych jemu i sobě chtěla dokázat, že láska je mocná a že pro Roberta dokážu cokoli. Pravdu se dozvíme asi až v létě.

Mohu maximálně doufat, že pokud na poslední chvíli couvnu, Robert mě i přesto bude milovat. Stráví několik dní s přáteli na vodě a vrátí se zpět ke své milované dívce, která na něho počká pěkně v suchu v pohodlí domova.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články