Adriana (40): Mám rozporuplné pocity: svého manžela miluji, ale zároveň se za něho stydím

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
zena nerozhodnost
zena nerozhodnost

Jsem vdaná již 18 let. Svého muže jsem si vzala velmi mladá, ale zato až po uši zamilovaná. Tenkrát jsem měla na očích růžové brýle a mnoho manželových nedostatků zkrátka neviděla. Postupem společně strávených let jsem začala odhalovat jednu chybu za druhou a s mnoha z nich nesouhlasila. I přesto ale svého muže stále miluji.

Láska hory přenáší

Na začátku vztahu jsem si myslela, že je můj muž perfektní. Možná jsem si ho ale jen stavěla na piedestal. Už tenkrát mě lidé okolo (především moje maminka) upozorňovali, že jednou budu vedle Ivana nešťastná. Jako mladá, zamilovaná a láskou zaslepená holka jsem jim samozřejmě nevěřila jediné slovo. V mých očích byl prostě dokonalý.

Zdroj: 123RF.COM

Manžel má rád to svoje

Ráda bych řekla, že můj muž je stejný jako kterýkoli jiný. Má rád svoje zvyky a pohodlí. Když přijde z práce, shodí kalhoty už v předsíni. Ponožky ztratí někde cestou do obýváku, kde sebou plácne na gauč a po zbytek dne kouká na televizi. Doma běžně chodí jen ve spodním prádle – a to i tehdy, když zrovna máme návštěvu. Jemu je to zkrátka jedno. Moje matka o Ivanovi tvrdí, že je to zaostalý neandrtálec. A já jí musím dát za pravdu.

Zdroj: 123RF.COM

Stydím se, když jsme někde spolu

Manžel rád chodí do společnosti. Je totiž přesvědčen, že si s každým rozumí a všichni touží po jeho pozornosti. Ve společnosti je ale hlučný, nejde ho přeslechnout. Na všechno má svůj názor a myslí si, že pouze jeho názor je ten správný. Kdykoli jsme někde spolu, je ho všude plno. Nejednou jsem se za jeho chování musela stydět.

Především pak tehdy, když to manžel přehnal s pitím. Tehdy se totiž s každým hned hádal, vykřikoval na celou vesnici, ve které bydlíme, všem nadával. A druhý den si buď nic nepamatoval, nebo sliboval, že už to neudělá. Lidé okolo nás si na něho už zvykli, zkrátka vědí, jaký je, když si trochu více přihne.

Kamarádky si mě dobírají

Kamarádky si mě už několikrát dobíraly za chování mého muže. Shodly se na tom, že by muže jako je on vedle sebe v žádném případě nesnesly. Nevychovaný pijan, který i před návštěvou chodí ve slipech a každého uráží, když se napije? Podle nich jsem blázen, že jsem od něho ještě neutekla. Jsem jim pro smích.

Zdroj: 123RF.COM

I přes jejich slova ale svého manžela miluji. Perou se ve mně rozporuplné pocity: na jednu stranu je pro mě manžel oním princem na bílém koni, na stranu druhou se ale děsím každé společně chvilky strávené mimo bezpečí našeho domova, kde se manžel může chovat, jak chce, a nikdo ho nesoudí. Když jsme mezi lidmi, stydím se za manželovo chování.

Nezmění se

Manžel je, jaký je. Jasně, že jsem se ho za ta společná léta už několikrát snažila změnit. Vždycky ale marně, on zkrátka jiný nebude. V očích druhých je to nevychovanec, který si v podnapilosti nebere servítky a pálí urážky a jedno sprosté slovo za druhým. Přesto ho miluji tak moc, jako když jsem mu před osmnácti lety řekla své ano.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články