Adéla (53): Mám exekuci a má situace je neřešitelná. Nechali mi životní minimum, které mi nestačí

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
zena v depresi
zena v depresi

Když jsem si před pěti lety způsobila závažné zranění páteře, skončila jsem na rok na vozíku. Sice jsem se postupem času dokázala postavit a začít se sama pohybovat, nicméně už nikdy nebudu schopna zapojit se do pracovního procesu. Vydělávám si z domu, dostávám invalidní důchod. Dokud mi pomáhal manžel, myslela jsem, že bude vše v pořádku.Snažila jsem se neztrácet víru v život. Úraz mě změnil a myslet pozitivně byl občas problém. I když jsem dělala všechno pro to, abych zůstala šťastná, moje občasné stavy deprese, které jsem začala řešit i s psychologem, nakonec manžela přinutily, aby mě opustil. Nikdy jsem mu to neodpustila, vykašlal se na mě ve chvíli, kdy jsem ho nejvíc potřebovala.

Pomáhal mi především finančně. Teď jsem na všechno zůstala sama

Svého muže jsem milovala. Není to tak, že jsem s ním byla kvůli penězům, bohužel však po mém úrazu platil téměř veškeré výdaje on. Moje brigáda z domova přinesla sotva pár tisícovek a z důchodu bychom jen sotva vyžili. Vše, co jsme měli, byla jeho výplata. Jenomže když mě opustil, zůstala jsem na všechno sama a finance mi začaly chybět.

Přišla jsem o práci. U těchto zaměstnání na dohodu nikdy není div, když vám najednou dají výpověď. Snažila jsem se najít cokoli dalšího, ale vše bylo velmi špatně finančně hodnocené. Z důchodu jsem dokázala zaplatit sotva účty za elektřinu a splátku na dům. Ten navíc začal chátrat, když se o něj nikdo několik měsíců nemohl starat.

Zdroj: 123RF.COM

Nezvládám platit dluhy. Jsem v exekučním řízení a nevím, co mám dělat

Moje problémy se nakonec dostaly do situace, kdy jsem si byla nucena půjčit od banky, abych mohla vůbec splácet měsíční účty. Jenomže to nic nevyřešilo, protože teď dlužím bance a nemám z čeho platit. Na stole mám několik dopisů týkajících se exekuce, denně si je pročítám a snažím se v nich najít nějakou odpověď na to, jak ze situace ven.

Jenomže z nich nevyčtu nic jiného než to, že pravděpodobně brzy přijdu o všechen majetek včetně domu. Nevím, kam půjdu a co budu dělat. Snažím se najít nějakou pomoc u úřadů, bohužel se mi ale zatím nepodařilo vyjednat nic, co by mi mohlo ještě zachránit šťastný život.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články