Adéla (42): Sekám trávu a dělám všechny domácí práce. Manžel se nehne ze sedačky

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
nehnese
nehnese

Rodiče mi vždycky radili, abych si k sobě našla někoho, kdo vyrostl ve stejném prostředí, jako já. Nechtěli totiž, aby došlo na to, že se o celý náš dům, který mi odkázali, budu starat jenom já. Mysleli, že si najdu někoho pracovitého, kdo mi s prací trochu pomůže. Jenomže jsem je neposlechla a teď na to doplácím.

Vaška jsem poznala během studií na vysoké. Dělala jsem je dodatečně dálkově kvůli práci, oběma nám v tu dobu bylo třicet let. Dali jsme se dohromady docela rychle. Jako typický kluk z města byl okouzlen tím, že mám doma ovce, slepice, králíky a další zvířata. Tvrdil, že by také jednou rád zažil takový život. Začali jsme se sbližovat a já ho párkrát pozvala i k nám.

Brzy se nastěhoval

Zdroj: 123RF.COM

Vídat jsme se nepřestali ani po škole, brzy se ke mně nastěhoval, protože jsme ani jeden z nás ve svém věku neměli ještě žádné závazky. Navíc jsem bydlela ve velkém domě sama a byla jsem ráda, že konečně do mého života přišla láska. Brzy jsme se vzali a vypadalo to, že nic nebrání našemu spokojenému životu. Vašek dojíždí každý den do Prahy do práce, já pracuji napůl z domu, napůl dojíždím do nedalekého Hradce.

Zdroj: 123RF.COM

Z počátku mi manžel hodně pomáhal. Sekal trávu, poklízel u ovcí, snažil se mi dokonce i pomoci s plením zahrádky. Byl sice trochu nemotorný ve všech vesnických činnostech, ale chtěl se všemu naučit. Myslela jsem, že se rodiče mýlili. Že i měšťan se dá přeučit. Neustále si pochvaloval čerstvý vzduch a pocit, že něco konečně dělá a neválí se celé dny doma. Postupem času ale jeho nadšení opadlo. Začal z práce jezdit později a unavený, lehl si k televizi, ve volných dnech se jenom povaloval na gauči, pokud venku zrovna svítilo sluníčko, vylezl na lehátko k bazénu.

Manžel doma nehne prstem

A tak je to vlastně už zhruba rok. Zatímco já si udělám pracovní povinnosti a dám se do domácích prací, on si po práci lehne s tím, že je příliš unavený. Sekání trávy bylo donedávna jeho povinností, ale kdybych posledních pár týdnů nesekala já, přeroste nám zahrada přes hlavu. Nedávno dokonce navrhl, jestli nechci dům prodat a nastěhovat se do Prahy, kde by na nás nepadaly všechny ty povinnosti.

Došlo k hádce

Pohádali jsme se kvůli tomu. Myslela jsem, že se mnou chce žít tak, jak jsem zvyklá. Že to je i jeho sen. Rozhodně nehodlám vyměnit svou krásnou farmu za nějaký malý byt. Bez práce kolem domácích zvířat bych se navíc nudila, nedovedu si takový život představit. Doufám teď, že se Vašek umoudří a svůj názor o stěhování změní. Jinak by to mohlo mít výrazný dopad na naše manželství.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články