Kristýna (36): Říkali o mně, že jsem strašná matka. Já to ale musela udělat

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena 38 1
zena 38 1

Pro své děti by Kristýna jakožto milující máma udělala cokoli. Zoufalá situace ji ale donutila udělat něco, co jí samotné bylo proti srsti, a navíc se do ní kvůli tomu začalo navážet i její okolí. Dokonce o ní říkali, že je strašná matka, která nikdy neměla mít děti.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Kristýna měla potřebu svěřit se s tím, co se jí v životě přihodilo. Poslední rok si prošla řadou nepříjemných zážitků, nejvíce ji však zabolela slova, že je příšerná matka a její děti jsou chudáčci.

Když mě opustil přítel, začalo to jít z kopce

Kristýna devět lež žila s přítelem Radkem, se kterým má také obě své děti. Když ji ale přítel po tolika letech opustil, byla to hrozná rána – jak pro ni, tak pro děti.

„Měli jsme sice poslední dobou nějaké problémy, ale nenapadlo by mě, že to vyřeší takhle,“ svěřuje se Kristýna. „Jednoho dne si sbalil věci a prostě zmizel, neřekl ani půl slova,“ vysvětluje.

Kristýně bylo jasné, že to nebude mít dobrý konec. Ačkoli se snažila s Radkem domluvit, on se k ničemu neměl. Dle jejích slov to začalo jít z kopce.

Chyběly mi peníze a Radek žádné neposílal. Neměla jsem na věci pro děti

Ačkoli byl Radek řádně zapsaný v rodném listě obou dětí, domluva s ním byla nulová a placení alimentů nepřipadalo v úvahu. Kristýna měla starostí nad hlavu, proto řešení soudní cestou neustále odkládala.

„Neměla jsem čas ani náladu ho nahánět, nebo to řešit soudně,“ přiznává se. „Musela jsem zajistit peníze pro sebe a pro děti, jenže jsem byla na rodičáku s mladším synem a z toho bydlení a tři hladové krky uživit nešlo,“ popisuje zoufalou situaci.

Nakonec se Kristýna rozhodla pro něco, za co ji lidé v jejím okolí odsoudili. Jelikož s penězi nevycházela, musela si najít práci.

Říkali o mně, že jsem strašná matka, která si děti nezaslouží

Rodiče Kristýně bohužel již dávno zemřeli, proto se nemohla spolehnout na jejich pomoc. Našla si sice práci, ale mladšího syna nemohla dát do školky – byl ještě příliš malý. Dokonce i toho staršího musela odhlásit – neměla peníze na placení školky.

„Domluvila jsem se s kamarádkou, která byla doma s miminkem, že mi bude děti hlídat,“ vysvětluje Kristýna, jak se pokusila situaci vyřešit. „Byla to ta jediná možná věc, kterou jsem v danou chvíli mohla udělat. Jiné východisko jsem neviděla,“ netají se.

Netušila však, že se kvůli snaze zajistit pro rodinu peníze dostane do nepříjemných řečí. Napsala nám, že o ní lidé v okolí prohlašovali, že je strašná matka, a dokonce jí nadávali, že nikdy neměla mít děti, když se o ně ani nestará a strká je kamarádce.

Naštěstí už jsme z nejhoršího venku

Nyní je Kristýna z nejhoršího období už naštěstí venku. Mladší synek mohl nastoupit do školky, starší se do ní mohl vrátit a Kristýna si našla práci přizpůsobenou jejich docházce.

„Kamarádce jsem neskutečně vděčná, nikdy jí její pomoc nebudu schopná oplatit,“ přiznává se Kristýna. „Strašně mě mrzí, že jsem se ochudila o rok s dětmi, protože jsem byla vesměs pořád pryč, a mrzí mě, co o mně lidé vykládali,“ stěžuje si. „Jiné východisko jsem ale neměla, nyní již bude jen dobře,“ uzavírá svůj e-mail.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články