Účastníkům zájezdu chybí do cíle už jen trocha podpory. Možná prožijí nezapomenutelné

od Nikola Jaroschová
Zdroj: znesnaze21.cz

Ne všechny děti mají to štěstí narodit se do rodiny, se kterou mohou vyrazit na výlet a zažít plno dobrodružství. Někteří rodiče dělají vše proto, aby se o své potomky postarali, zároveň si ale nemohou dovolit nic navíc.

Ale i pro děti ze sociálně slabších rodin je velmi důležité, aby občas vyrazily se svými vrstevníky na nová místa, zažily nezapomenutelné a připsaly si na seznam zážitků něco nového.

Organizace z Hradce Králové pomáhá

Společnost Aufori, o.p.s. je nezisková organizace zabývající se pomocí dětem ze sociálně slabších rodin.

Firma z Hradce Králové se věnuje především tomu, aby i děti z chudého prostředí měly v životě vše, co potřebují pro svůj rozvoj.

A mezi to nepatří pouze základní životní potřeby, ale také výlety, poznávání světa a socializace s vrstevníky.

Během celého roku se tak Aufori snaží docílit toho, aby se u dětí zlepšila školní docházka i jejich prospěch a lépe se začlenily do společnosti.

Zdroj: znesnaze21.cz

Osm dětí na cestě za dobrodružstvím

V současné době plánuje organizace výlet do hor pro celkem osm dětí z chudých rodin.

Ty by na výletě měly zažít jak sportovní a zážitkové akce, tak samostatné činnosti rozvíjející jejich schopnosti a dovednosti.

Děti by tak měly konečně zažít pořádný výlet plný zábavy a seznamování se s novými lidmi, zároveň ale poučný a prospěšný pro jejich sociální, fyzický i psychický vývoj.

Taková výprava se ovšem neobejde bez lektora, vybavení na cestu a bez základních pomůcek pro přežití v horách.

Proto se Aufori, o.p.s. obrací na všechny lidi s dobrým srdcem.

Na portálu Znesnáze21 vznikla sbírka, která s trochou štěstí pomůže společnosti vybrat dostatek peněz na to, aby se oněch osm dětí dočkalo a zažilo něco, co možná kompletně změní jejich život.

„Čtyři dny na cestách budou pro děti určitě nabité emočními zážitky. Děkujeme za jakýkoli příspěvek a věříme, že radost účastníků expedice bude odměnou každému, kdo poslal byť jen pár korun,“ dodávají zástupci organizace.

Článek byl zpracován na základě příběhu, fotografie zachycují skutečné osoby.
Autor: Martina Nováková, PR koordinátorka Nadačního fondu pomoci Karla Janečka – znesnáze21, ve spolupráci s redakcí OnlyU

CHCI PŘISPĚT    CHCI ZALOŽIT SBÍRKU

Zdroj: znesnaze21.cz

Související články