Martínek a Lucinka: Tatínek bil maminku tak moc, až skončila na zemi a nezvedla se. Zachránila nás až policie

od Nikola Jaroschová
Zdroj: Shutterstock

Lucka a Martin se potkali v dětském domově. Měli se už odmalička rádi a dětská láska jim nakonec přerostla ve vztah. A to i ve chvíli, kdy začal v pubertě Martin dělat problémy a musel být umístěn do výchovného ústavu.

I odsud utíkal. Kradl drobné věci, kouřil, začal užívat lehké drogy. Ale pro Lucku byl hrdina a milovala ho.

Když poprvé otěhotněla, byli už oba plnoletí a sociálka se jim pokusila zařídit byt. Jenže mladí nechtěli být pod dohledem, Martin začal pracovat jako zedník a sehnal rodině vlastní nájem.

Doma byly hádky, Lucka snášela kvůli lásce vše

Hádkami to vlastně všechno jenom začalo. Martin brzy Lucku také bil a ponižoval. Mezitím se jim narodila holčička. Malý Martínek s Lucinkou byli kolikrát svědky toho, jak se ošklivě táta k mámě chová.

Jelikož se Martin dál věnoval drogám a kradl, skončil ve vězení. Lucka tehdy bydlela po kamarádkách a podnájmech, jak se jen dalo. Podařilo se jí něco málo našetřit. Když ale Martina pustili z vězení, pár se dal opět dohromady.

Tehdy Martin sebral všechny Lucčiny úspory a pořídil další dočasný podnájem. Jenomže ne na dlouho. Během pár dní celá rodinná idyla, která vlastně nikdy nemohla fungovat, skončila.

Děti přišly do Klokánku, maminka prý spinká doma na zemi

„Malého Martínka a Lucinku přivezli do Klokánku policisté. Děti vyprávěly, že doma tatínek maminku kopal tak dlouho, až zůstala ležet na zemi. Podle nich prý ještě asi spinká. Jenom se osprchovaly a šly spát,“ říká smutně Klokánek.

Bylo velmi náročné dětem vysvětlit, co se doma stalo. Jejich maminka na následky svého zranění zemřela a otec byl odsouzen k vězení za vraždu. Děti proto musely zůstat v Klokánku.

„Bohužel jejich rodiče vlastně žádnou rodinu neměli a žádní příbuzní se nikdy nenašli. Nenašel se ani vhodný pěstoun. A proto museli Martin s Lucinkou do dětského domova. Tak, jako kdysi i jejich rodiče, stali se oni nerozlučnou dvojicí,“ končí vyprávění tety z Klokánku.

Fotografie jsou z důvodu citlivosti údajů pouze ilustrační, jméno bylo pozměněno.
Autor: Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí – zřizovatele zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek, ve spolupráci s redakcí OnlyU

Takových příběhů je v Klokánku mnoho. Fond ohrožených dětí ve svých zařízeních Klokánek pečuje o více jak 200 dětí s různými příběhy, které se neustále mění. Rádi se s vámi o ně postupně podělíme. Průměrná doba pobytu dítěte v našem zařízení je 6 měsíců. Pomoci můžete i VY. Klokánkům pro rok 2020 chybí 30 % finančních prostředků na běžný provoz. Číslo sbírkového účtu: 3055103/0300. Za každý dar děkujeme.

Zdroj: Klokanek FOD

Související články