brandingFullPage

Chcete číst naše články na Seznam.cz?

Přidejte si nás
plus PŘIDAT

Majitel si na něm vyléval zlost. Hugovi ubližoval, a nakonec ho uvázal u útulku

od Nikola Jaroschová
Zdroj: Pes v nouzi

Amerického stafordšírského teriéra Huga bez PP našli uvázaného u Útulku Tábor – pro psy a kočky. Na začátku nikdo netušil, odkud se pejsek vzal, ale nové informace na sebe nenechaly dlouho čekat. Hugo byl totiž součástí rodiny, která se rozpadla.

Už je to tak dávno

Žil s nimi spokojeně v bytě s malým dítětem a fenkou, ale po bouřlivém rozchodu majitelů o domov přišel. Nikdo ho nechtěl.

Majitel, u kterého zůstal, si na něm vyléval zlost. Ubližoval mu psychicky i fyzicky, až ho nakonec uvázal u útulku a navždy odešel.

Případ byl řešen i s Krajskou veterinární správou Jihočeského kraje. Záleželo hlavně na tom, aby byl Hugo v bezpečí a v pořádku.

Počátky byly těžké. Hugo byl vyděšený pes s tlamou plnou ostrých zubů. Nebál se je použít, snažil se všechny odehnat, aby měl klid. Tak hrozně se bál. Ruky, koštěte, rychlého pohybu.

Pořád čekal, odkud ta bolest přijde. Začala pomalá a opatrná socializace a návrat do normálního světa.

Když Hugo pochopil, že už mu nic nehrozí a dostává baštu, začal lidem znovu důvěřovat. Přidaly se procházky a z Huga byl opět pohodový a úžasný pes.

Zdroj: Pes v nouzi

Dneska chodí ven s každým

Hugo se naučil chodit ven s každým, kdo ho chtěl vyvenčit. Venku je spokojený, nechává se drbat na bříšku a lidi má moc rád. Kotec si hlídá a je v něm více ostražitý.

Dnes je mu devět let a jeho povaha je jednoznačná. Má rád pevný řád, režim a díky tomu dokáže být klidný, vyrovnaný, oddaný a věrný.

Rád vyráží na procházky, hraje si v trávě a rozumí si hlavně se ženami. K nim má největší důvěru, nechá se od nich drbat a mazlit.

Zdroj: Pes v nouzi

Koho Hugo hledá

Je to rozený vůdce a ochránce. Vždy zachová chladnou hlavu, je klidný a vyrovnaný. Má tak silné ochranitelské pudy, že nenechá nikoho, aby ublížil dítěti. Je to však také jeho handicap, jelikož není vhodný do rodin s malými dětmi, kde by si mohl například hru špatně vyložit. Potřebuje majitele stejné povahy. Klidného a vyrovnaného, který mu bude schopen nabídnout i lásku a občasnou hru.

Umístění Huga: Útulek Tábor pro psy a kočky

Huga sponzoruje Nadační fond PES V NOUZI

Huga a spoustu dalších pejsků podporuje Nadační fond PES V NOUZI. Financovali například Hugovu operaci křížového vazu, kvalitní krmivo, nad kterými mlsoun Hugo neohrnuje nos. Také stojany na misky, pelíšky, antiparazitika či bazének pro ochlazení v létě.

Článek byl zpracován na základě příběhu, fotografie zachycují skutečné zvíře.
Autor: Redakce ve spolupráci s Nadačním fondem PES V NOUZI

Nadační fond PES V NOUZI pomáhá více jak třiceti útulkům v České republice a jejich svěřencům s náklady. Hradí veterinární péči, krmivo, pamlsky, ale i nové boudy, kotce a např. agility prvky, aby čas strávený v útulku pejskům aktivně utekl. Pomoci můžete s námi! Číslo transparentního účtu je 745746747/0600.

Zdroj: Pes v nouzi

Chcete číst naše články na Seznam.cz?

Přidejte si nás
plus PŘIDAT

Související články