Chtěla lepší život pro sebe i pro dcery. Doplatila na to životem

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
Divky Sardinie ztrata maminky
Divky Sardinie ztrata maminky

Zdeňka se před dvěma lety odstěhovala na Sardinii. Sama by se tak nejspíš nerozhodla, jenomže jedna z jejích dcer zde měla najít lékařskou péči, která pro ni nebyla v České republice dostupná. Místo pomoci dceři zde ale Zdeňka přišla o život po hádce se svým bývalým přítelem.

Dcera měla konečně nastoupit speciální léčbu

Anitka a Sofinka jsou dnes desetiletá dvojčátka. Jednu z holčiček během života bohužel postihla mozková obrna. V domnění, že na Sardinii najde rodina nový domov, vzala Zdeňka holčičky a odstěhovala se s nimi na místo, kde mělo být pro dívenku zařízeno speciální léčení.

Bohužel po jedné hádce s bývalým přítelem Zdeňka zemřela. On na ni ve vzteku vytáhl nůž a pobodal ji. Malé dívky tak zůstaly bez rodiny.

Vrátí se zpátky k otci

Pohádkový život na Sardinii se bohužel nekonal. Po útoku násilníka skončily obě holčičky v nemocnici. Zde nyní čekají na to, až si je vyzvedne jejich otec, bývalý manžel Zdeňky. Rodina se pak společné vrátí do Čech.

Všichni mohou jenom doufat, že finanční podpora lidí bude dostatečná, aby se rodina zvládla postavit na nohy a dnes již desetiletá holčička se mohla začít opět léčit.

Článek byl zpracován na základě příběhu, fotografie zachycují skutečné osoby.
Autor: Redakce ve spolupráci s projektem Nadačního fondu pomoci Karla Janečka – znesnáze21

CHCI PŘISPĚT    CHCI ZALOŽIT SBÍRKU

Zdroj: znesnaze21.cz

Související články