Komerční sdělení

Pozor na vánoční půjčky! Při nákupu na úvěr buďte obezřetní

od Luboš Klouček
3 minuty čtení
pujcka
pujcka

Předvánoční čas je období, kdy máme tendenci více utrácet. Někdy doslova rozhazujeme peníze, a to v mnoha případech neuváženě. Ještě horší je pak situace tehdy, pokud se rozhodneme na nákup vánočních dárků využít úvěru. Pokud to jinak nejde, samozřejmě je možné využít půjčku pro překlenutí momentálního finančního nedostatku, od toho tady půjčky jsou. Je však potřeba činit tak vždy s rozumem, tím spíše při nákupu zbytných věcí.

Srovnání férových půjček

Má tedy pro vás půjčka význam? To samozřejmě závisí zejména na jejích parametrech. Jedině podle parametrů konkrétní půjčky poznáte, zda je pro vás výhodná nebo nikoliv. A právě porovnání takových půjček vám dokáží zajistit internetové srovnávače úvěrových produktů. Mezi takové patří třeba www.finmoney.cz a zde si můžete srovnat úvěrové produkty z mnoha kategorií. Díky takovým srovnávačům získáte:

  • Přehledný seznam nabídek
  • Pouze spolehlivé poskytovatele

Řada úvěrových produktů může být poměrně nepřehledná. Právě srovnávače vám jsou schopny vnést do celé situace mnohem jasnější světlo. Navíc díky tomu, že jednotlivé nabídky vidíte vedle sebe, můžete je velmi jednoduše vzájemně porovnávat. To samozřejmě nutně vede k lepšímu rozhodovacího procesu.

Ve srovnávacích, jako je třeba ten uvedený výše, navíc najdete pouze ověřené poskytovatele, takže můžete očekávat, že nabízené půjčky jsou za férových podmínek. V současnosti je přitom trh s půjčkami již poměrně značně regulovaný, a tak obecně vzrostla také ochrana spotřebitele. Každý poskytovatel půjček dnes třeba potřebuje mít řádnou licenci.

Na půjčku musíte mít prostředky

Zdroj: 123RF.COM

V úvodu jsme hovořili o tom, že o Vánocích máme obecně větší sklony k tomu se zadlužit. Přitom je nepsaným pravidlem, že na půjčku musíte mít. Musíte mít na její splátky. Pokud totiž nebudete včas splácet, můžete se dostat do problémů. A to jsou právě ty případy, kdy je potřeba si uvědomit, zda se vám vánoční půjčka vyplatí. Pokud jste například v situaci, že již máte záznam v registru dlužníků, určitě je potřeba dvojnásobně zvažovat jakýkoliv další krok, pokud jde o úvěrové produkty. Mnoho lidí stále zajímá třeba půjčka bez registru, která už ale v dnešní době prakticky není možná. Proč tomu tak je? Souvisí to s již zmiňovanou vyšší ochranou spotřebitelů. Také proto dnes musí všechny bankovní i nebankovní společnosti:

  • Nahlížet do registrů dlužníků
  • Posuzovat vaši schopnost splácet

Registrů dlužníků však existuje hned několik a ne všechny společnosti procházejí všechny, a tak je možné, že v některých případech můžete při nějakém drobném prohřešku půjčku i tak získat. Také v druhém bodě, který jsme zmínili, tedy v posuzování vaší schopnosti splácet, mohou poskytovatelé půjček postupovat různě. A právě zde se skrývá určitý prostor pro to, aby půjčku mohli dostat i lidé, kteří nějaký ten vroubek na kontě mají.

Je to nakonec vždy na vaší zodpovědnosti

V konečném důsledku žádost o půjčku je především vaše rozhodnutí. Vždy je to zejména na vaší zodpovědnosti. Pokud o tom uvažujete, určitě lze doporučit srovnat si půjčky online, jak jsme si řekli už na začátku. Obecně je dobré půjčovat si zejména takových případech, kdy je to skutečně nevyhnutelné. Naopak se nedoporučuje půjčovat si na věci spotřebního charakteru, a zde můžeme zařadit také vánoční dárky. Zejména pokud jste ve finanční tísni, nemusí se vám takové jednání vyplatit.

Důležité jsou podmínky poskytnutí úvěru

Na druhou stranu úvěrových produktů je dnes opravdu velké množství, přičemž některé nabízejí opravdu zajímavé podmínky, které vám mohou vyhovovat. A právě proto je velmi důležité využít právě služeb srovnávačů, které vám dokáží najít tu nejvýhodnější nabídku na trhu.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články