Komerční sdělení

Noční brikety zaručí klidnou noc

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení

Chcete si dopřát ničím nerušený spánek bez přikládání do krbu? Řešení nabízí noční brikety s dlouhou dobou žhnutí. Už nebudete muset vstávat z vyhřáté postele. V následujících řádcích vám poradíme, které brikety jsou vhodné na celonoční topení.

Kůrové brikety hoří dlouhou dobu

Jednou ze základních vlastností kůry je dlouhá doba žhnutí. Jde o nejstarší část kmene, která plní ochrannou funkci, brání pronikání škůdců a odpařování vody. Některé druhy stromů ochrání kůra i před požárem. A právě tato vlastnost kůry podporuje pomalé žhnutí po dobu více než 7 hodin, což je hlavní výhodou pro noční brikety. S jejich pomocí si můžete dopřát víc času pro svůj klidný odpočinek.

Jak se rodí brikety noční?

Stromová kůra neboli borka je hlavním zdrojem při produkci tohoto pevného paliva. Výrobou nočních briket se recykluje jinak nevyužitelný odpad z dřevozpracujícího průmyslu. Surovina se vytřídí a vysuší v horkovzdušné sušárně. Dalším krokem je rozdrcení na drobné fragmenty o velikosti do 1 cm. Ty se slisují bez použití aditiv. Když si zakoupíte kůrové brikety, topíte čistou biomasou.

Jaké tvary a velikosti mají noční brikety?

K dostání jsou kvádrové nebo válcové kůrové brikety. Pro malé krby a kamna se hodí kvádrové RUF brikety se standardizovanou velikostí, která odpovídá rozměrům pálených cihel. 30 cm dlouhé válce s průměrem okolo 10 cm využijete ve velkém krbu nebo kotli. Oba druhy se při hoření rozpínají až o třetinu, proto zaplňujte topeniště jen do poloviny. Zbývá po nich trochu víc popela než po klasických briketách. Ten je kompostovatelný a je skvělým a zdravotně nezávadným hnojivem pro rostliny v zahradách.

Brikety s částečným obsahem dřeva

Pokud potřebujete brikety s trochu vyšší výhřevností a zároveň s prodlouženou dobou žhnutí, také je naleznete v nabídkách. Jsou to kůrové brikety s příměsí dřeva, které spojují kladné vlastnosti obou surovin. Jsou výborné na den, pokud nechcete stále přikládat a zároveň mít příjemné teplo v domácnosti. Také po jejich spálení zůstává větší množství popela.

Potřebujete si pořídit noční brikety?

Zalíbily se vám noční brikety? Akce nízkých cen před topnou sezónou jsou v plném proudu. V nabídce e-shopu Optimtop.cz naleznete bohatou nabídku pevných paliv. Vše je připraveno, pečlivě zabaleno a zásilku dovezou až před bránu vašeho domova. Doprava je po celé České republice zdarma.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články