Komerční sdělení

5 tipů, jak ušetřit na vánočních nákupech. Neutrácejte zbytečně více!

od Luboš Klouček
3 minuty čtení
nakup
nakup

Určitě chcete své blízké potěšit nějakým tím pěkným dárkem. To chce asi každý z nás. Rádi dárky dostáváme, ale ještě raději je nadělujeme. Vánoční nákupy však nemusejí nutně znamenat tornádo pro vaši peněženku. Chce to pouze nakupovat chytře. A právě několik takových chytrých tipů si Vám dovolujeme představit v tomto článku. Necháte se inspirovat, jak ušetřit?

1. Stanovte si pevný rozpočet

Máte širokou rodinu a okruh přátel? Potom pro vás může být nakupování vánočních dárků opravdu velmi náročné. A to pak zejména finančně. V takových případech je velice důležité, abyste si naplánovali svůj rozpočet na dárky. Jedině pokud budete mít stanoven určitý limit, který nechcete překročit, tak se vám podaří nakupovat dárky s rozumem. Pokud se dostanete do situace, že se od stanoveného rozpočtu odchýlíte, potom jej nenavyšujte, ale seškrtejte.

2. Vytipujte si vhodné dárky

Aby obdarování vašich blízkých či přátel bylo skutečným darem, je potřeba si dopředu udělat průzkum, abyste se vyhnuli tomu, že koupíte něco nevhodného. A co patří mezi ty nejoblíbenější vánoční dárky? Jsou to zejména:

  • Parfémy
  • Kosmetika
  • Móda a módní doplňky
  • Elektronika

Asi není potřeba dvakrát zdůrazňovat, že hned první tři kategorie jsou oblíbené zejména u žen, a to jak s ohledem na nakupování těchto dárků, tak jejich přijímání. Třeba kvalitním parfémem ale určitě nepohrdne ani leckterý muž. Muži si pak dle statistik prodejců nejvíce libují zejména v nákupech elektroniky. Ať už půjdete ale nakupovat libovolné dárky, na rozpočet rozhodně nezapomínejte.

3. Nakupujte online

Zdroj: 123RF.COM

Není žádným tajemstvím, že ušetřit lze zejména při nákupech na internetu. Je ale potřeba jít na to chytře i zde. Musíte především sledovat slevové akce, kterých je po celý rok opravdu hodně. Vysoká konkurence mezi jednotlivými e-shopy přináší ovoce nám zákazníkům, kdy se můžeme těšit na slevové akce v podstatě po celý rok. Mezi velmi oblíbený sortiment, který se nakupuje online s vysokými slevami, patří třeba parfémy. Ty jsou rozhodně jedněmi z nejoblíbenějších vánočních dárků. Znáte vkus své milé nebo milého? Potom neváhejte a kupte mu na Vánoce jeho oblíbenou vůni, která bude potěšením i pro vás.

S velkými slevami můžete nakupovat na internetu třeba také módu a módní doplňky. Pokud se rozhodnete koupit oblečení, určitě si dopředu zjistěte velikost, kterou budete potřebovat. Vyhnete se tak tomu, že budete muset zboží vracet. Také vrácení zboží se vám někdy může promítnout do nákladů a celkově je to samozřejmě nepříjemná situace.

Velmi univerzálním dárkem, který lze výhodně nakoupit na internetu, patří rozhodně kosmetika. Sleva na kosmetiku může být mnohdy opravdu výrazná, takže se i zde vyplatí sledovat slevové akce. Můžete se zkusit třeba přihlásit do některého z newsletterů na vašem oblíbeném e-shopu.

4. Využívejte slevových kupónů

Existuje mnoho způsobů, jak ještě více ušetřit i při nákupu na internetu, a to při veškerém sortimentu zmíněném v předchozím bodu. Mezi ten nejoblíbenější jednoznačně patří slevové kupóny, které najdete na různé e-shopy po celý rok. Využít můžete speciálních webů, které se zaměřují právě na takové kupóny. Jedním z nich je třeba populární www.abkupony.cz a ten vám nabízí přehledný katalog kupónů pro zboží z nejrůznějšího sortimentu. Tyto kupóny můžete velmi snadno uplatnit v nákupním košíku konkrétního e-shopu, pro který je určen. Výhodou tohoto řešení je:

  • Jednoduchost
  • Okamžitá reálná sleva

5. Zkuste cashback

Další možností, jak ušetřit je tzv. cashback. Na internetu najdete cashback portály, které vám po registraci vrátí procenta z nákupu na vybraných e-shopech. Vždy záleží na tom, které konkrétní internetové obchody jsou v daném portálu zařazeny. Cashback dnes nabízejí ve spolupráci s mnoha obchodníky také některé platební karty.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články