Indický horoskop: Poznejte 12 znamení zvěrokruhu opět z trochu jiného pohledu. Otevře vám to oči

od Šárka Cvrkalová
3 minuty čtení
indicky horoskop
Zdroj: Shutterstock

Indický či védský horoskop je systém astrologie a astronomie známý již celé věky. V zemi se jím lidé řídí dodnes a je pro ně něčím posvátným, co mimo jiné využívají při studiu véd, rozsáhlých náboženských textů. I v Indii má horoskop stejně jako u nás 12 znamení.

Ta se ale jen velmi málo podobají těm našim. Jsou obvykle spojena s náboženstvím, a i když u nás je horoskop obvykle považován za něco, čemu věří jen část lidí, v Indii téměř nikdo nepochybuje o tom, že ho jeho znamení předurčuje. Do kterého z nich spadáte podle védského horoskopu vy?

Méš – 21. 3. až 20. 4.

Lidé, kteří se narodili v tomto znamení, jsou obvykle dobrodružné povahy nadšené ze všeho kolem sebe.

Myslí pozitivně a snaží se objevovat nové životní cesty, občas ale přehlížejí negativa světa. Snadno potom naletí někomu, kdo není až tak dobrosrdečný, jak ho vnímali.

Vršabha – 21. 4. až 21. 5.

Lidé narození ve znamení Vršabha jsou vyrovnaní, klidní, trpěliví a obvykle dokáží skvěle naslouchat, nicméně toho příliš nenamluví.

I když v jejich hlavě se odehrávají dlouhé výpočty a představy o situacích, navenek působí spíše nudně a je pro ně i přes jejich dobrosrdečnou povahu velmi těžké najít si přátele.

Mithuna – 22. 5. až 21. 6.

Tito lidé jsou společenští, obvykle ale z jediného důvodu. Snadno se zamilují a u každého druhého hledají nějaký ten erotický požitek.

Chtějí se zamilovat, zároveň se ale bojí závazků a v lásce jsou velmi nestálí. Okolím jsou považováni za proutníky, kterým dříve či později každý podlehne.

Karkata – 22. 6. až 22. 7.

Symbol Karkaty je v Indii spojený s náboženstvím. Lidé, kteří se narodili pod tímto znamením, jsou obvykle hodně duchovně založení, jsou spíše konzervativní, nedokáží se příliš bavit a vše řeší do hloubky.

Dbají na tradice a obvykle je pro ně zvyk vším, ačkoli vědí, že by jim změna přinesla něco pozitivního.

Sinha – 23. 7. až 22. 8.

Lidé narozeni ve znamení Sinha jsou bojovní, soutěživí, neumí prohrávat, a když se pro něco rozhodnou, je velmi těžké je přesvědčit o opaku.

Řídí se pouze vlastním úsudkem, odmítají možnost, že by se mohli splést a pravdu měl někdo jiný. Porážku nesou jen velmi těžce a omlouvat se rozhodně nedokáží.

Kanjá 23. 8. až 22. 9.

Zrozenci znamení Kanjá jsou tiší, nedůvěřiví, a proto také samotářští. Na okolí působí podivně tajemně, a ačkoli se snaží držet se od společnosti dál, obvykle docílí pravého opaku.

Čím více se lidem vyhýbají, tím více se je snaží okolí dostat do společnosti.

Tulá 23. 9. až 23. 10.

Tulá je symbolem rovnováhy mezi životem a smrtí. Podle těchto lidí musí být vše promyšlené, aby došlo k rovnováze mezi jednotlivými body.

Nic se nesmí podcenit a jakýkoli krok v životě vyžaduje jasnou přípravu. Risk je pro ně slovem, které neexistuje, a jednání v afektu zase tím nejvyšším proviněním, jakého se člověk může dopustit.

Vrischika – 24. 10. až 22. 11.

Zrozenci znamení Vrischika se velmi neradi přizpůsobují a odmítají měnit cokoli na svém stylu života, který si jako mladí osvojili.

Obvykle se snaží ostatní přesvědčit, že to, co dělají oni, je správné, protože tomu skutečně věří. Jen velmi těžko snáší změnu prostředí, stěhování a novou společnost.

Dhanus – 23. 11 až 21. 12.

Toto znamení je vyobrazováno jako luk a šíp. Luk je zde symbolikou těla, které může šíp – mysl – vystřelit do vzduchu a dopřát jí pořádného rozhledu.

Lidé, kteří se narodili ve znamení Dhanus, jsou velmi svobodomyslní a občas, když promluví, mnoho lidí zaskočí. Svým zjevem totiž působí obvykle naprosto opačně než svou myslí.

Makara 22. 12. až 20. 1.

Když chce Makara něco dokázat, nemá s tím problém. Nikdy ale netahá do situace city. Vždy se řídí jen chladnou logikou a vše dokáže odůvodnit.

Nikdy ale nezapojí ani špetku empatie nebo porozumění. Slovo emoce je těmto lidem cizí, přesto bývají dokonalými vůdci a pracují ve vedoucích pozicích například ve velkých firmách.

Kumbha 21. 1. až 20. 2.

Kumbha je člověk otevřený novým možnostem, neustále hledá nějaké inovace a přeje si zlepšit život. I když jsou třeba jeho vztah, práce i rodinné soužití dokonalé, on má za to, že vždy může být lépe, a hledá cesty, jak vše zdokonalit.

Často jsou to nadšenci do moderních technologií a vynálezů posledních dob.

Mína – 21. 2. až 20. 3.

Ti, kteří se narodili ve znamení Mína, jsou odvážní a vytrvalí, rádi objevují novinky, dokáží ale také uznat staré zákony. Nikomu nepodstrkují ty své, jsou dokonce ochotni přijmout něco, co je jim cizí, a dozvědět se tak něco nového.

Tito lidé si velmi snadno získají přítele, a pokud jim za to někdo stojí, jsou ochotni se změnit.

Zdroj: mindbodygreen.com

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články