Zelená míle: Manželka Toma Hankse prošla velkou proměnou. Budete koukat, jak senzačně teď vypadá

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Bonnie Hunt
Bonnie Hunt

I více než dvacet let po své premiéře zůstává snímek Zelená míle jedním z nejoblíbenějších filmů všech dob. Zásluhu na tom má především skvělé obsazení v čele s Tomem Hanksem. Jeho manželku si zde zahrála Bonnie Hunt.

Dojemný příběh nevinného muže, který je odsouzen k trestu smrti dokáže zapůsobit i na otrlého diváka. Více než tři hodiny sledování uplynou jako voda a ani jedno oko nezůstane suché.

Zásluhu na tom má oscarový velikán Tom Hanks, který si zahrál hlavní roli bachaře Paula. Ten dostal mimo jiné i nabídku na jiný velkofilm Vykoupení z věznice Shawshank. Jenže v tu dobu měl moc práce s Forrestem Gumpem, proto odmítl.

Spisovatel si vyzkoušel elektrické křeslo

Role Paula byla předtím nabídnuta Johnu Travoltovi, ten ji ale odmítl. Hanks přijal, a navíc původně chtěl ztvárnit i starou verzi své postavy, ale maskéři mu při vší snaze nedokázali přidat potřebná desetiletí.

Z obsazení Hankse byl nadšený i autor knižní předlohy Stephen King.

Spisovatel dokonce navštívil plac i během natáčení a posadil se dokonce na elektrické křeslo, ve kterém byl nakonec John Coffey popraven.

Zdroj: Profimedia

Herečka, nebo sestřička?

Svou chvilku slávy si ve filmu užila i Bonnie Hunt, která si zahrála manželku právě Toma Hankse. Kolegové ji popisují jako inteligentní ženu se smyslem pro humor.

Jak sama řekla, nikdy nebyla sama, protože vyrůstala se šesti sourozenci. Když studovala, vůbec to nevypadalo, že by se měla stát herečkou. Pomáhala totiž jako sestřička v nemocnici.

Se svými kamarádkami ale nakonec na škole založila improvizační kroužek, který měl stále větší a větší popularitu. I díky tomu si jí začali všímat producenti a režiséři, a postavili tak základ pro její budoucí kariéru. Solidní start zaznamenala ve filmu Rain Man.

Moc hubená pro manželku

Ve filmu Beethoven si ji zamilovali hlavně dětští diváci, proto s filmem Zelená míle přišla úplně jiná postava. Pro roli manželky Paula Edgecomba musela stejně jako Tom Hanks trochu přibrat, aby oba dva vypadali realisticky.

Michael Clarke Duncan alias John Coffey musel zase přestat zvedat činky, aby jeho svaly nevypadaly, že jsou moc velké.

Po snímku Zelená míle čekaly na herečku hlavně animované filmy. Svůj hlas propůjčila spoustě postav ve filmech jako Příšerky s.r.o., Auta, Toy Story nebo Zootropolis: Město zvířat.

Přestože na svém kontě má desítky rolí, tu nejznámější ve filmu Zelená míle se jí už nikdy nepodařilo překonat.

Autor: Barbora Turková


Související články