Zákon a pořádek: Vyšetřovatelka Olivia se změnila k nepoznání. Budete koukat, jak božsky teď vypadá

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Mariska Hargitay Zákon a pořádek
Mariska Hargitay Zákon a pořádek

Kráska ze seriálu Zákon a pořádek Mariska Hargitay má za sebou strašnou tragédii, na kterou nikdy nezapomene. V dětství totiž přišla o maminku, která zemřela při autonehodě. V té době byly herečce teprve tři roky.

Kráska Mariska Hargitay se narodila 23. ledna 1964 a slávu měla v genech. Její maminka byla slavná herečka a sexbomba padesátých let Jayne Mansfield, otcem herec a kulturista Miklós Mickey Hargitay.

Osudná noc, která všechno změnila

Odmalička byla Mariska krásná, krásu zdědila po své matce. Kromě toho ale pojí obě ženy podobně smutný osud. I Jayne totiž přišla ve třech letech o jednoho z rodičů, v jejím případě o otce.

I přesto se stala jednou z prvních playmate časopisu Playboy, pak se začala věnovat herectví. Ve filmu Promises! Promises! se navíc ukázala úplně nahá. Stydlivka to tedy rozhodně nebyla.

Ten večer se Jayne zrovna vracela z vystoupení. V autě s ní jel její tehdejší přítel Sam Brody a všechny děti – Mariska i její dva bratři Miklós a Zoltán. Auto narazilo do vleku, který za sebou táhl traktor. Děti přežily, ale musely se dívat, jak oba dospělí umírají.

Jizva do konce života

Sourozencům se sice nic nestalo, měli jen pár zranění, ale po psychické stránce je to velmi poznamenalo. Sama herečka se později přiznala, že i když si nehodu nepamatuje, musela se naučit žít s bolestí, že přišla o milovanou matku. Později se naučila slzy a smutek neskrývat.

Musela se také naučit žít s dlouhou a klikatou jizvou, kterou má na zadní straně hlavy.

Po vzoru své matky se rozhodla, že se stane herečkou. Vystudovala herectví a v roce 1982 se stala Miss Beverly Hills USA. Talent i krásu zdědila po matce.

Zdroj: Profimedia

Náročných scén se nebojí

Přestože na svém kontě měla desítky filmových i televizních rolí, tou pravou hvězdou se stala, až když se objevila jako detektiv Olivia Benson v seriálu Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oddělení. Seriál jí přinesl nejen obrovskou slávu, cenu Emmy i Zlatý glóbus, ale hlavně lásku v podobě herce Petera Hermanna.

Později se jim narodil syn August, ale herečka i přesto dál dokazovala, že pro ni žádná scéna není problém.

Během jednoho kaskadérského kousku si dokonce propíchla plíci a zranění bylo natolik vážné, že musela ihned do nemocnice na operaci. Naštěstí vše dobře dopadlo.

Ta nejkrásnější

Na svou nádhernou matku Mariska nikdy nezapomene, přestože neměla moc času ji poznat. Jisté ale je, že playmate by na ni byla pyšná.

Vždyť její dcera je talentovaná herečka, a navíc mluví plynně francouzsky, italsky a maďarsky, což je rodná řeč jejího otce.

Když v roce 2005 získala za roli v úspěšném detektivním seriálu Zlatý glóbus, věnovala ho zesnulé matce.

Ve stejném roce byla časopisem People zvolena do padesátky nejkrásnějších lidí světa. Její matka by tak byla na svou nádhernou dceru právem pyšná.

Autor: Barbora Turková


Související články