Wilma Flintstoneová zahodila bílé korále a rozpustila typický drdol. Dnes jí táhne na šedesát a vypadá skvěle

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Flintstoneovi Wilma
Flintstoneovi Wilma

Elizabeth Perkins není v Hollywoodu příliš známé jméno, přitom tato herečka začínala po boku dnes celosvětově známého herce Toma Hankse. Nejvíce zazářila jako Wilma ve filmu Flintstoneovi a svůj hlas poté propůjčila i animované rybce. Jak dnes tato herečka vypadá?

Narodila se v newyorské části Queens v roce 1960 jako nejmladší ze tří sester. Jejím původním snem bylo stát se veterinářkou nebo spisovatelkou, nakonec se ale v patnácti vydala na hereckou školu.

Začátek měla slibný

Vyrostla ve Vermontu, studovala v Chicagu a za prací se vrátila zpět do New Yorku. Kariéru začínala na divadelních prknech.

První filmovou příležitost dostala v romantické komedii Ohledně minulé noci, tehdy jí bylo šestadvacet let. Mnohem úspěšnější byl ale až film Velký, kde si zahrála po boku mladičkého Toma Hankse.

V devadesátých letech si střihla roli v komedii Flintstoneovi. Jako Wilma se musela obléct do bílých šatiček, pověsit kolem krku velké bílé korále a zrzavé vlasy stáhnout do drdolu.

Zdroj: Quinn Jeffrey / Shutterstock.com

Velká role ne a ne přijít

Stále ale jako by čekala na příležitost, kde by mohla naplno prokázat svůj talent. Po roce 2000 se jí naskytla příležitost objevit se v oceňovaném seriálu Tráva, za který byla nominována na Zlatý glóbus. Svůj hlas propůjčila také Coral v animáku Hledá se Nemo.

Poprvé se vdala za divadelního herce a režiséra Terry Kinneyho, ale po dvouletém manželství se rozvedli.

S dalším partnerem, kterým byl Maurice Phillips, se jí narodila dcera Hannah. Ani tento vztah neskončil happyendem. Štěstí našla až v roce 2000 v náručí dalšího filmaře Julia Macata.

Před patnácti lety jí byla diagnostikována cukrovka prvního typu.

V roce 2017 se přidala k velké kampani MeToo a označila herce Jamese Wooda. Letos v listopadu oslaví jubilejní šedesáté narozeniny, ale na svůj věk rozhodně nevypadá.

Autor: Karolína Stoczková


Související články