Velký táta: Z malého Juliana je lamač dívčích srdcí. Takto vypadá po 21 letech

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Cole sprouse
Cole sprouse

Komediální drama Velký táta z roku 1999 vypráví příběh nespolehlivého třicátníka Sonnyho Koufaxe, který se znenadání musí začít starat o pětiletého syna svého spolubydlícího. S chlapcem se velmi sblíží, a nakonec bojuje o jeho opatrovnictví.

Roztomilý kukuč a blonďaté vlásky malého chlapce tehdy rozněžnily nejedno lidské srdce.

Po boku Adama Sandlera si roli malého Juliana zahrál Cole Sprouse. Nenechte se ale mýlit, stejnou roli Juliana hrál také Dylan Sprouse. Dvojčata Sprouseovi se totiž v jedné roli střídala.

Dva herci, jedna role

V Kalifornii je totiž zákon omezující počet natáčecích hodin pro děti v rámci jejich ochrany.

Díky tomu se často stává, že dětská identická dvojčata se o roli dělí. Natáčení je navíc pružnější.

Colea i Dylana přivedla k herectví babička již jako batolata. Poprvé se objevili už jako osmiměsíční miminka v reklamě na plenky.

Zdroj: lev radin / Shutterstock.com

V reklamách se objevovali díky rozkošnému vzhledu poměrně často. První velkou filmovou rolí byl právě Velký táta. Přestože nemá nejlepší hodnocení, sourozenci Sprouseovi byli nominováni na několik ocenění.

Později se dělili o jednu roli například v thrilleru Astronautova žena, Deník sexuálních obětí a dalších devíti filmech.

Konečně sám za sebe

V roce 2001 hrál Cole poprvé bez bratra, a to v seriálu Přátelé, kde hrál syna Rosse Gellera.

Největší úspěch zaznamenali bratři opět společně v seriálu Sladký život Zacka a Codyho z dílny Disney Channel. Za role dostali i několik dětských hereckých cen.

Od roku 2008 již hrají většinou odděleně a každý jde svou cestou. Oba ale herectví velmi naplňuje.

Nejslavnější rolí o patnáct minut mladšího Colea je role Jugheada Jonese v seriálu Riverdale. V loňském roce si zahrál také v romantickém dramatu Five Feet Apart.

Soukromí si herec velmi chrání. I přesto prosákli informace, že nějaký ten pátek randil s Lili Reinhart, kolegyní a seriálovou partnerkou z Riverdale.

Autor: Naďa Brožová


Související články