Telenovela Kassandra: Temperamentní cikánka nestárne. I po 28 letech vám její krása vyrazí dech

od Andrea Světlíková
2 minuty čtení
kasandra
kasandra

V devadesátých letech zažívaly telenovely obrovský boom. Jednou z nich, přesto trochu méně známou byla i Kassandra, kde hlavní roli hrála Coraima Torres, která za tři roky oslaví padesáté narozeniny.

Venezuelská telenovela Kassandra se v roce 1992, kdy se začala vysílat, dočkala ohromné sledovanosti.

Přestože byla a stále je velmi úspěšná, fanoušci si ji mohli vychutnávat jen do roku 1993, poté byla ukončena. Pro hlavní hvězdu Coraimu Torres to ale znamenalo start její kariéry.

Dvě role, jeden herec

Coraima hraje tanečnici Kassandru, která vyrůstala v komunitě kočovných cikánů, přestože byla dědičkou bohatého statkáře.

To, že ji po porodu vyměnili za chlapce, se diváci i ona dozvídají až v průběhu napínavého děje. Kassandra se navíc zamiluje do bohatého a hodného krasavce Luise Davida, ale netuší, že má zlé dvojče.

Milostný trojúhelník téhle trojice sledovali diváci celých sto padesát epizod a každý díl doslova hltali. Vlastně se technicky vzato nejednalo o tři herce, ale o dva.

Dvojroli povahově odlišných bratrů-nápadníků si zahrál Portorikánec Osvaldo Ríos. Coraimě v té době bylo teprve devatenáct let a úspěch, jaký následoval, ji nutně zaskočil.

S další rolí už úspěch nezopakovala

Herečka se role naivní, ale krásné a vášnivé Kassandry zhostila skvěle a najednou ji znal celý svět. Telenovela se prodala do sto osmdesáti zemí světa, hltali ji samozřejmě i čeští diváci.

Protože Coraima byla krásná, náklonost jí hlavně muži prokazovali úplně všude. Ona je ale od roku 1996 věrná jednomu. Ten rok si totiž vzala kolumbijského herce Nicolase Monteru a spolu mají syna Nica.

Už od začátku bylo jasné, že dívka se nejvíce hodí do telenovel, ve kterých pokračovala i po Kassandře. Většina z nich se ale do české produkce vůbec nedostala, a proto tak Kassandra zůstává její největší a nejznámější rolí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Coraima Torres (@lacoraima)

Krásná je dodnes

Přestože byla v době natáčení velmi mladá, její krása bere dech i skoro o třicet let později.

Samozřejmě je na ní znát, že už není nejmladší, ale v jejím případě by se dalo říct, že kvete do krásy. Stále vypadá krásně.

Navíc pracuje na své postavě, ráda plave, hraje tenis a překvapivě i fotbal.

Usměvavá herečka nicméně už skoro nehraje, naposledy se ukázala v roce 2010 v telenovele Salvador, lovec žen. Zajímavé je, že herečka odmítla roli v jiné telenovele Ošklivka Betty.

Prý se nedovedla smířit s tím, že by musela hrát ošklivou ženu. Roli nakonec získala Ana María Orozco.

Autor: Barbora Turková

Související články