Zdeněk Pohlreich se ukázal jako kapitán hokejového týmu. Společně s kolegy získal peníze pro nemocnici

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Zdenek Pohlreich
Zdroj: Ota Bartovský / MAFRA / Profimedia

Zdeněk Pohlreich není jenom šéfkuchař a kritik restaurací. Většina jeho fanoušků o něm ví, že je také vynikajícím hokejistou. A ti, kteří o tom neměli ani tušení, se to dozvěděli přednedávnem. Se svým týmem se totiž kuchař zúčastnil charitativní akce Gastro Hockey Cup.

Dobročinnou akci s bruslícími kuchaři si vymyslel David Viktorin, v současné době šéf kuchyně Chateau Petit v Lednicko-valtickém areálu, uvádí TV Nova. Už poněkolikáté se tak letos konal turnaj, jehož výtěžek jde na dobrou věc.

Na pomoc dětem

Zápas dopadl pro Pohlreichův tým velmi dobře. On se tak nadšeně pochlubil s výsledkem na svém instagramu, kde také uvedl, kam poputují peníze, které se kuchařům na bruslích podařilo získat.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Zdeněk Pohlreich (@zdenek_pohlreich_official)

„Tradičně jsme na skok vyměnili kuchyň za kluziště, vařečky za hokejky a utkali se s mým týmem s dalšími kolegy z oboru. Letošní Gastro Hockey Cup 2023 dopadl pro nás skvěle, odnesli jsme si dokonce hlavní výhru. Tak se těšíme zas za dva roky. Výtěžek z akce pošlou organizátoři akce dětskému oddělení břeclavské nemocnice,“ uvedl.

Přidal také fotografii, na které je vidět nadšené hokejisty, kteří si výhru rozhodně zasloužili. „Kde je Babica?“ ptá se pobaveně v komentářích u příspěvku uživatel Tomek21.

Tenhle kuchař se sice na ledě neukázal, zato Přemek Forejt své dovednosti v roli hokejisty předvedl. V hledišti pak seděl Lukáš Hejlík, který se sice jako kuchař neproslavil, je ale známý svou gastromapou a hodnocením jídel v jednotlivých restauracích. Celkově podle informací TV Nova akce vynesla břeclavské nemocnici 256 350 korun.

Souboj restaurací

Po krátkém oddechu na ledě se vrací Pohlreich do svého běžného kuchařského života. V současné době je pro něho asi největším projektem nový pořad Souboj restaurací. Ten vychází z britské předlohy slavného šéfkuchaře Gordona Ramsayho.

„Doba katastrofální úrovně pohostinství v Česku je naštěstí pryč a republiku zaplavilo množství fantastických podniků. Proto jsem s povděkem a radostí přijal nabídku moderovat nový pořad TV Nova, který dostal název Pohlreichův souboj restaurací,“ svěřil se šéfkuchař.

Ten se kdysi dokonce s Gordonem Ramsayem osobně setkal. Bylo to údajně ještě předtím, než se on sám začal objevovat v televizi. Na ten velký den ale podle svých slov jen tak někdy nezapomene.

Zdroj: TV Nova, Instagram

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články