Yvetta Blanarovičová měla strach o svou rodinu. Její synovec nakonec unikl z hořícího domu

od Raina Tomanová
< 1 minuta čtení
yvetta blanarovicova
Zdroj: Nextfoto

Zpěvačka Yvetta Blanarovičová měla velký strach o své příbuzné na Slovensku. Panelový dům, ve kterém bydleli, totiž zasáhl požár. Herečka sdílela děsivé snímky na facebooku.

Blanarovičová má v rodině čerstvě narozené miminko, místo radosti se ale o své příbuzné na Slovensku bála. Popsala i okamžiky, které zažívali lidé v panelovém domě během požáru. K němu došlo z nedbalosti.

Nehoda se stala v noci na 16. června

„V tomhle domě v Handlové na Slovensku způsobila jedna hloupá nedbalost obrovskou tragédii,“ vysvětlila herečka, jak k tomu došlo. „Můj synovec měl v ten den přivézt svou ženu a prvorozeného syna z nemocnice. Naštěstí je v ten osudný den nepustili.“

Hereččin synovec se snažil dostat z bytu: „V noci začalo hořet. Můj synovec chtěl utéct, když viděl, co se děje pět pater pod ním. Tlaková vlna ho smetla při otevření dveří zpět do bytu.“ Na místo samozřejmě jako první dorazili hasiči, kteří se snažili požáru zabránit.

O život přišlo pět lidí, ale synovec mezi nimi nebyl

Bohužel, u panelového domu byla špatně zaparkovaná auta, a tak měla posádka velký problém, a nakonec museli hasiči použít výškovou techniku. Evakuace se zdařila, ale v ohni bohužel zůstalo pět lidí, které se nepodařilo zachránit.

„Záchranáři evakuovali vyděšené lidi, mého synovce naštěstí také. Kdyby šel směrem dolů, po schodech… Měl štěstí, na rozdíl od sousedů. Zůstalo tam pět zmařených životů. Odpočívejte v pokoji,“ připsala Blanarovičová, kterou si pamatujeme nejen ze seriálu Ulice.

„Ty osoby, které nepřežily tuto tragickou událost, se nacházely na schodišti. Předpoklad je, že ztratily vědomí při útěku, protože v zakouřeném prostoru ztratíte orientaci a nevíte, kde se nacházíte,“ uvedl šéf hasičského a záchranného sboru Igor Šenitka, kterého citovala Markíza.

Zdroj: Markíza, Facebook

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články