Vlastimil Bedrna umíral osamocený. Během života přišel o syna i o manželku

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Vlastimil Bedrna
Zdroj: RADEK KALHOUS / MAFRA / Profimedia

Vlastimil Bedrna se proslavil v mnoha televizních filmech a seriálech. Nejvíce si ho lidé ale pravděpodobně budou vždy pamatovat jako dabéra, který namluvil Homera ze seriálu Simpsonovi. Velikán opustil svět v roce 2018. Umíral tehdy úplně osamocený.


Za své celoživotní působení v dabingu získal v roce 2005 dokonce Cenu Františka Filipovského. Po mozkové mrtvici ale bohužel ochrnul na půl těla a musel svou kariéru ukončit, připomíná iDNES.

Pochoval jediného syna

Bedrna toho ke konci života moc neměl. Práce byla tím jediným, co ho naplňovalo. Byl dvakrát ženatý, první manželství skončilo rozvodem, vzešly z něho ale tři děti. Dvě dcery a jeden syn.

Na syna byli oba rodiče velmi pyšní. Jenomže nešťastnou náhodou se mladík otrávil plynem z ohřívače v koupelně. Na záchranu života už bohužel bylo pozdě, píše server Prima Ženy.

„Tehdy jsem pochopil, že smrt je třeba brát jako součást života,“ cituje hercova slova Blesk. Tou dobou byl už Bedrna rozvedený, se svou bývalou ženou ale právě kvůli dětem udržoval přátelské kontakty. Sotva pochoval svého jediného syna, přišla další rána.

Jeho žena zemřela na rakovinu

Jeho druhé manželce Laďce Kozderkové lékaři diagnostikovali rakovinu. Pro pár bylo velmi těžké se se zprávou vyrovnat. Ačkoli oba do poslední chvíle doufali, že jeho žena nemoc porazí, nakonec zemřela ve velmi mladém věku 37 let.

„Po tom, co se stalo, jsem dost často přemýšlel, jak odejdu já… Svůj konec si neumím představit jinak než na cestě do divadla. Buď na zkoušku, nebo na představení,“ svěřil se tehdy Bedrna novinářům. Jenomže osud s ním měl jiné plány.

Nakonec tak neodešel ani při práci, ani po boku svých blízkých. Zemřel osamocen jen s pár známými, kteří ho oplakali. Poslední roky svého života si nejspíš představoval úplně jinak.

Zdroj: Prima Ženy, Aha!, Blesk, iDNES

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články