Vít Rakušan je kromě ministra vnitra i otcem 3 dětí. Současnou manželku poznal již na gymnáziu

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Vit Rakusan
Zdroj: Profimedia

Vít Rakušan je nejen ministrem vnitra, ale i manželem a otcem tří dětí. Jeho krásná manželka Marie s ním prý musí mít trpělivost, ale zároveň má ve svém manželovi oporu a ochránce. Vzhledem k Rakušanově práci je výchova jejich dvou synů především na ní. Manžel ji za to chválí, kudy chodí.

Manželství Víta Rakušana se jeví jako spokojené. První setkání však rozhodně nebylo romantické.

První setkání u vykuchaného kapra

Vít Rakušan je ženatý podruhé a z prvního manželství má dceru Agátu.

Svou současnou manželku poznal již na gymnáziu, ale jiskra tehdy nepřeskočila. Není se čemu divit, poprvé se viděli, když ministr spolužákům ukazoval, jak se kuchá ryba.

„Pro mě je to natolik absurdní představa, že jsem to nejspíše vytěsnila a nepamatuji si to. Později mi i dohledal fotku, na které jsme skutečně oba dva i s dalšími spolužáky. Já mu na ní něco ukazuji. Možná radím, jak má toho kapra vykuchat. Anebo si to nepamatuji, protože měl o deset kilo víc a ofinku do čela. Tehdy to tedy můj idol úplně nebyl,“ přiznala Marie v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Od té doby o sobě sice věděli, ale jejich cesty se po studiu rozpojily. Zatímco Rakušan začal dělat komunální politiku, Marie vystudovala klinickou biologii a začala pracovat ve zdravotnické laboratoři.

Setkali se znovu na volejbalovém turnaji, když Rakušan působil jako starosta v Kolíně, a tehdy už jiskra přeskočila.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Vít Rakušan (@vitrakusan)

Druhý syn se narodil během pandemie koronaviru

Vzali se v roce 2015 a pár let na to se narodil syn Matěj. Druhý společný syn Jonáš přišel na svět v době pandemie koronaviru.

„Velké štěstí ve zvláštní době,“ oznámil tehdy Rakušan příchod druhého syna, který při narození vážil úctyhodných 4 400 g a měřil 53 cm.

Rakušan leckdy působí velmi neústupně, a je tedy na místě otázka, jak se chová při výchově dětí.

„Ač se tak možná na první pohled nezdá, co se týče dětí, je určitě trpělivější a asi i v lecčem citlivější. Některé situace ustojí líp než já, není to zrovna přísný tatínek. Role zlého policajta většinou zbývá na mě. V tom jsme občas v rozporu u staršího syna. Ten má teď období vzdoru,“ práskla pro CNN Prima NEWS na ministra jeho manželka.

Manželku by nepůjčil

„Recept na ideální manželství? Najít si trpělivou a tolerantní ženu, není to se mnou lehké,“ řekl Rakušan serveru Život v Česku.

Právě díky Marii může dělat svou práci tak, jak ji dělá. Navíc by dle některých byla krásnou první dámou.

„Kdybyste neměl spousty práce se spravováním toho, co napáchala Babvláda, řekla bych, že byste měl kandidovat na prezidenta… Měli bychom na Hradě konečně někoho, za koho bychom se nemuseli stydět, a vaší paní by post první dámy slušel,“ napsal jeden z přispěvovatelů na Rakušanův instagram pod fotku s manželkou. Tu politik přidal k příležitosti sedmého výročí od svatby.

Pod fotkou se však objevil i komentář, aby manželku na víkend půjčil. To se však ministrovi nelíbilo a okamžitě se své manželky zastal.

„Hele, já vím, že je to pokus o vtip, ale doba, kdy se o ženách mluvilo jako o ‚něčem‘, co se půjčuje, je fakt pryč. U mé ženy tedy odjakživa…,“ nebral si Rakušan servítky s nevhodným komentářem.

Mnozí tak pochopili, že paní Marie má doma gentlemana, o něhož se může opřít.

Zdroj: Extra, Blesk, Život v Česku, Instagram, OnlyU

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články