Sabina Laurinová opouští Sestřičky. Prozradila, jak to s  Mery nakonec dopadne

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
sabina laurinova
Zdroj: Jan Handrejch / Právo / Profimedia

Opora a hlavní hvězda seriálu Sestřičky Sabina Laurinová končí ve své hlavní roli vrchní sestry Mery Tomáškové. Co ji k tomu vedlo a jaký je osud její postavy, prozradila Laurinová na svých sociálních sítích.

TV Prima slaví úspěch nejen se Slunečnou v čele s Evou Burešovou a Markem Lamborou, ale i se seriálem Sestřičky. Lékařské seriály v Čechách zkrátka frčí a virtuální lékaře si do svých obývacích pokojů pouštíme už několik let.

Sympatická Mery byla držákem seriálu

Seriál Sestřičky volně navazuje na původní Modrý kód, který přišel na obrazovky v roce 2017. Už tehdy v nemocnici v Rubavě působila v roli vrchní sestry Mery Sabina Laurinová. Diváci si ji hlavně v kombinaci s Markem Němcem, coby doktorem Davidem Hofbauerem, rychle oblíbili.

Ve chvíli, kdy Modrý kód oznámil po 264 epizodách konec, diváci doufali v pokračování a dočkali se. Od roku 2020 se na obrazovce setkávají s partou sympatických sestřiček, které řeší své osobní i pracovní trable. Postava Mery za pultem vrchní sestry na příjmu urgentního oddělení ale zůstala.

„Bude to vztahová horská dráha, ale ty v našich životech prožíváme všichni. Ve chvíli, kdy se uklidníte, usadíte a máte pocit, že jste v životě našli rovnováhu, objeví se rozbuška, která z rovné cesty udělá zase křižovatku,“ uvedla ke své postavě představitelka Mery Sabina Laurinová na oficiálních stránkách seriálu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Sabina Laurinová (@sabinalaurinova.official)

Nečekaný konec

Pro všechny byl šok, když na začátku tohoto týdne vyšla najevo informace, že Sabina Laurinová po pěti letech v seriálu končí. Na své sociální sítě přidala oficiální vyjádření: „Moji milí přátelé. Tohoto dne, jsem se trochu obávala, ale tak to někdy v životě chodí. Od rána mám přehlcený telefon dotazy ohledně seriálu Sestřičky. Nezvládnu odpovědět každému zvlášť, tak činím aspoň takto,“ začala svůj dojemný příspěvek Laurinová.

„Je to bohužel tak, příběh Mery je u konce, moje role v příběhu se naplnila. Trávit pět let života s Mery byla pro mě čest a doufám, že se mi do ní podařilo vtisknout spoustu energie, empatie a lásky, kus sebe. O to víc mě těší, kolik si našla diváckých fanoušků. Každý konec je smutný, ale nic se neděje náhodou, o některých věcech člověk ještě mluvit nemůže, ale něco končí a já se těším na projekty nové. Děkuju Vám za krásné ohlasy, edity a přízeň. Moc si toho vážím. A netrapte se, my se přece zase uvidíme. Vaše Sabina,“ komentovala svůj konec.

David Gránský připojil komentář: „Sabi! Chybíš. Strašně,“ čímž dokázal oblíbenost Laurinové mezi hereckými kolegy.

Důvodem ochodu je nutnost zvolnit pracovní tempo. Dle serveru Super natáčela herečka i dvacet dní v měsíci a kvůli seriálu odmítala i jiné projekty. Nyní bude mít Sabina více času a zvolní pracovní tempo. Přejeme jí jen to nejlepší a těšíme se na ni v dalších seriálech nebo na divadelních prknech.

Zdroj: Instagram

Autor: Naďa Brožová


Související články