„Tydýt“ Pavlásek ukázal 24 let starou fotku z divoké párty. Jeho výraz vás pobaví

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
lukas pavlasek
lukas pavlasek

Český komik Lukáš Pavlásek je známý především díky svým stand-up show. Pro mnohé může být překvapením, že je zároveň úspěšným spisovatelem. Lukáš byl také finalistou taneční soutěže StarDance.


V dětství si přál být neurochirurgem a s oblibou si sám diagnostikoval různé choroby. Poté, co ho opustila touha jít cestou medíny, zatoužil být hercem.

Miloval Louise de Funèse a s oblibou ho napodoboval. V dospívání bavil svými historkami kamarády po hospodách, nebo při pauzách na koncertech se svou kapelou bavil publikum.

Ajťák a spisovatel

Vystudoval knihovnictví a po škole delší dobu pracoval jako IT pracovník. Tato praxe mu posloužila jako skvělý základ pro knihu Z deníku ajťáka, která vyšla v roce 2005.

Ve stejném roce debutoval v pořadu Na stojáka, kam přišel na casting.

Stand-up comedy žánr u nás teprve začínal. Do té doby se nestávalo, že by sám komik stál před publikem a bavil ho jen s mikrofonem v ruce.

Současně s vystupováním psal a stále píše básničky i prózu. Zajímavostí je, že k básničkám pro děti si sám kreslí i ilustrace. Jeho poslední kniha Neuvěřitelné šílené příběhy vyšla letos na podzim.

Lukáš je aktivní na sociálních sítích, které samozřejmě plní svými vtipy, ale nedávno zveřejnil fotku z párty s popisem: Tato momentka zachytila zasmušilou máničku v roce 1996.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Lukáš Pavlásek (@lukaspavlasek)

Fanoušci jeho vzhled přirovnávají spíše k Aničce Polívkové či Kurtu Cobainovi.

„Tydýt“ a tanečník

Ti, jimž nic neříká stand-up, znají Lukáše určitě z reklamy. Spolu s Vojtou Kotkem v roce 2012 propagovali mobilního operátora. Jeho role „tydýta“ mu vynesla přezdívku, kterou používá dodnes.

V roce 2015 se zúčastnil taneční soutěže StarDance a obsadil třetímísto, což vyvolalo v divácích rozporuplné reakce.

Výčet Lukášových aktivit je opravdu široký. Tento podzim měla mít premiéru také jeho one man show Planeta slepic v pražském divadle Gong. Bohužel koronavirová krize premiéru odsunula na neurčito.

Lukáši, jak to všechno stíháš?

Autor: Naďa Brožová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články