Tereza Hlůšková se má podle všeho velmi dobře. Starají se o ni jako o princeznu

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
tereza hluskova
Zdroj: Profimedia

Terezu Hlůškovou soud osvobodil a byla zproštěna obvinění z pašování drog, ale pořád se ještě nedostala do České republiky a zůstává v Pákistánu. Musí se ale ukrývat a být pod dohledem české ambasády.

„Může chodit ven, ale nesmí používat své profily na sociálních sítích,“ přiblížil zdroj, který má k Hlůškové velmi blízko. Cesta na svobodu bude ještě trnitá, ale vypadá to, že celní úřady mají velkou snahu dostat Česku zpět do bezpečí domova.

Hlůšková si měla odsedět téměř devět let

Tereza si měla odsedět osm let a osm měsíců, nakonec ale byla zproštěna viny, protože nebyl dostatek důkazů – chyběl protokol zajišťující cestu drog z letiště do laboratoře. „Nepodařilo se prokázat, že domnělá narkotika byla bezpečně převezena do laboratoře na testování. Není jasné, kdo vzorky do laboratoře přepravil, takže existuje možnost, že byly vyměněny,“ řekl právník Sajf ul Malúk.

Celníci na to konto vymysleli na Hlůškovou past. Nevěděli totiž, kdo mladou Češku zastupuje, a tak se rozhodli vypustit informaci, že v tichosti Pákistán opustila. Samozřejmě se zpráva dostala i k nám, přitom Tereza je stále ještě v Islámábádu.

„Celé to byl trik ze strany celníků, kteří chtěli vědět, kdo Terezu vlastně zastupuje. Aby to zjistili, u soudu řekli, že podle jejich informací opustila zemi,“ potvrdil zdroj pro express.cz. Člověk, který toho o Tereze hodně ví, sleduje její případ z velké blízkosti.

Tereza se podle jeho slov vůbec nemá špatně. „Budovu, ve které žije, může opustit, kdykoliv se jí zachce. Je ale pod nepřetržitým dohledem zaměstnanců ambasády. Starají se o ni dobře,“ popisuje zdroj život Terezy, který se během několika okamžiků změnil o 180 stupňů.

Celní správa podala odvolání k Nejvyššímu soudu

Celníci ale opravdu nevěděli, kde se ve skutečnosti pašeračka drog nachází. Právník celní správy chtěl s Terezou mluvit, nakonec se mu to po dlouhých peripetiích podařilo. „Tereza advokátovi v krátkosti potvrdila, že se o ni opravdu starají zaměstnanci celní zprávy.“

Tereze teď ale hrozí návrat do vězení, protože celní správa podala odvolání k Nejvyššímu soudu. U soudu již leží devítistránková zpráva, kde se mimo jiné píše, že je verdikt vrchního soudu protiprávní. Celní správu navíc nezajímají důkazy, které byly v Terezin prospěch.

Češka by byla nejraději, kdyby bylo rozhodnuto co nejrychleji. V Pákistánu je již od roku 2018. Soud se odvoláním bude zabývat nejdříve v první polovině února. Tereza si tak v cizí zemi ještě chvíli pobyde.

Zdroj: express.cz

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články