Syn Júlia Satinského si v 17 letech myslel, že je Ježíš. Projevila se u něj silná psychóza

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Julius Satinsky
Zdroj: Jaroslav Ožana / MAFRA / Profimedia

Július Satinský byl vynikající slovenský herec a komik, který bohužel svět navždy opustil v roce 2002. Po něm zůstaly jen vzpomínky na jeho nezapomenutelné role. Jeho syn Ján měl už před otcovou smrtí zdravotní problémy, poté, co Satinský zemřel, znovu se u něho projevila jeho pokročilá psychóza.

Satinský trpěl rakovinou, která se mu také nakonec stala osudnou. S nemocí do poslední chvíle bojoval a pokoušel se udělat vše pro to, aby bitvu vyhrál. Dokonce podle serveru Aha! nakupoval drahý čaj za tisíc dolarů, ani ten ale nakonec nepomohl.

Rakovinu objevil náhodou

Hvězda filmu S tebou mě baví svět se o své rakovině dozvěděla vlastně úplně náhodou. Jeho bratr Vojtěch měl nemoc jako první. Július ho původně pouze doprovázel na vyšetření. Nakonec se ale pro jistotu nechal vyšetřit také, a tak se na jeho problém přišlo.

Od té doby jeho život nebyl veselý. Až do posledního dne ale Július věřil, že se může stát nějaký zázrak, který by mu od nemoci pomohl.

„Jeho žena Věra chtěla vyzkoušet všechny možnosti, proto objednala jakýsi čaj z Peru. Ten stál skoro 1000 dolarů. Vypadal jako bláto, ale Julo to pil. Ale nepomohlo to,“ cituje server Koktejl slova jeho bratra Vojtěcha.

Jeho syn skončil na psychiatrii

Ján Satinský trpěl psychickými problémy už před otcovou smrtí. Podle webu Super má diagnostikovanou schizoafektivní poruchu. Po smrti herce se ale jeho problémy ještě prohloubily.

„Nejdřív se u mě projevila maniodeprese, ale potom jsem postoupil o stupeň výš a diagnostikovali mi schizoafektivní poruchu. Měl jsem tři velká vzplanutí. Poprvé v sedmnácti letech. Tehdy jsem byl Ježíš. To bylo nejúžasnější. Měl jsem pocit, že všechno má řešení a nic není problém,“ cituje Jánova slova server Blesk.

O rok později prý jeho problémy eskalovaly a on musel poprosit matku, aby ho odvezla na psychiatrii.

A tam skončil později ještě několikrát, stejně tak i po otcově smrti. Ján také potvrdil, že v minulosti už několikrát myslel na sebevraždu.

Zdroj: Přehledně24, Aha!, Koktejl, Super, Blesk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články