Sandra Pogodová měla v dětství nádor na čele. Její rodiče si vyslechli, že je zrůda

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
sandra pogodova
Zdroj: Nextfoto

Sandra Pogodová se narodila se znaménkem na čele, které se ale postupně změnilo v nádor obřích rozměrů. Ve třech letech ji operovali, ale do té doby zažívala její rodina peklo.

Herečku dnes zdobí pouze jizva, která jí připomíná, jak moc měla dětství těžké. „Narodila jsem se s malým znaménkem na čele. A do tří měsíců vyrostlo do velikého nezhoubného nádoru. Měla jsem na čele velký rudý vejce!“ řekla pro Českou televizi v dokumentu 13. komnata.

Neustálé narážky museli snášet také rodiče

„Máma se neustále setkávala s hnusnými reakcemi. Když někdo nakoukl do kočárku, reagoval – ježíšmarjá, co to máte za zrůdu?! Lidi jsou v tomhle dost zlí,“ postěžovala si herečka.

Sandřina maminka Eva pro Super uvedla: „Začalo to růst a oni nám potom řekli, že je to hemangiom. My jsme ten výraz předtím vůbec neslyšeli. Říkali nám, že by ji měli operovat, až jí bude tak šest nebo sedm let, protože ty hemangiomy se ze 70 % vstřebají.“

Nakonec se ale lékaři rozhodli operovat ji mnohem dřív, protože nádor neustále rostl. Ještě předtím ale musela herečka chodit ven s náplastí, protože se do čela nesměla uhodit – mohla by vykrvácet. Pro dítě, které se učí chodit a poté denně řádí na hřišti, šílená představa.

Po nezhoubném nádoru zbyla pouze typická jizva

Maminka Eva pro svou dcerku dokonce pletla čepičky, aby hemangiom nebyl vidět. „Tak jsme jí to lepili náplastí. Jenže když to měla déle než půl dne, začalo to mokvat. Takže kromě běhání za ní jsme museli řešit i problém se zakrytím,“ vzpomínala na těžké časy.

Lékaři se rozhodli pro operaci, když byly Sandře tři roky. Podle jejich názoru se mohl nádor ještě více rozvinout a velký vliv by to mělo především na psychiku budoucí herečky. Ta se ho sice zbavila, zůstala jí ale vzpomínka v podobě jizvy na čele, kvůli které zase trpěla během dospívání.

Nádor, který měla Pogodová na čele, se nazývá hemangiom. Jedná se o nádor krevních cév, které se mohou tvořit na povrchu nebo pod kůží. V ojedinělých případech se objeví také na vnitřních orgánech. „Bylo to blbé z toho důvodu, že to bylo plné krve, všechny cévky se tam sbíhaly a byl to kompletně nacpaný nádor s žilkami s krví.“

Zdroj: 13. komnata, Super

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články