Sagvan Tofi to měl kvůli svému kurdskému původu ve škole těžké. Proslavil se však už v 17 letech

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Sagvan Tofi
Zdroj: Nextfoto

Na Sagvanu Tofim je na první pohled vidět, že má zahraniční kořeny. Je sice českým hercem, po tatínkovi je ale napůl Kurd. I proto se setkal ve svém životě s nepochopením. V posledních letech jde ale spíše o vtipy, které se kolem jeho původu objevují.

V roce 2016 se psalo, že Tofiho kolega z muzikálu Děti ráje Bořek Slezáček si z něj s oblibou dělává legraci a říká, že je vlastně Sagvan první uprchlík, který uspěl v Česku.

„Má vlastně pravdu. Měl jsem to docela těžké, když jsem tady chodil do školy, byl jsem jediný cizokrajný ve třídě. Dneska je to vlastně docela normální,“ říká Tofi v rozhovoru pro Super.

Slavný už od dětství

První vlnu slávy zažil Sagvan Tofi už v pubertě. V 80. letech se stal hvězdou díky filmům Vítr v kapse nebo Kamarád do deště. Herec přiznává, že jako mladík byl poměrně rebel a jeho chování nebylo vždy vzorné.

„Dvojku z chování jsem měl hned v 1. třídě,“ přiznal se pro Český rozhlas Region.

„Když mi bylo 17, natočil jsem svůj první film Vítr v kapse. Měl jsem to rychle a zadarmo, někdo se musí pachtit za slávou celý život,“ uznává.

Podle jeho slov byla sláva, kterou si začal užívat, velmi dobrá na všechno, co potřeboval.

„Měl jsem peníze, obletovaly mě hezké holky, jezdil jsem po diskotékách a mohl jsem zpívat,“ shrnuje.

Úspěšný muzikál

Brzká sláva Sagvana Tofiho nezkazila. Ačkoli nejdřív ji samozřejmě bral trochu jako něco, co z něj dělalo v pubertě hvězdu, nakonec na sobě začal pracovat a příležitostí využil k tomu, aby se po příčkách žebříčku vyšplhal vysoko.

V již zmiňovaném muzikálu Děti ráje hraje Tofi jednu z hlavních rolí. „Tenhle muzikál hrajeme už čtrnáct let a pořád na nás chodí znovu a znovu spousta lidí všech generací, včetně dětí. Jsem na to moc pyšný,“ svěřil se v listopadu 2022 v rozhovoru pro iDNES.

Zdroj: Český rozhlas Region, Super, Novinky, iDNES

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články