Proslavil se jako Fantomas. Jean Marais v dětství nosil ženské šaty, vyhodili ho z několika škol a miloval muže

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Jean Marais
Zdroj: Profimedia

Jena Marais zazářil v mnoha snímcích. Francouzský herec se stal ale nejvíce populární díky svému ztvárnění legendárního Fantomase. Jeho dětství a dospívání bylo plné tajemství, která dlouhé roky skrýval před světem.


Kdo byl skutečně jeho otcem, to on sám nikdy s jistotou netušil. O jeho matce je známo, že byla kleptomankou. Marie Lousie byla v okolí známá především svým podivným stylem oblékání a tím, že kradla věci, které doma ani nepotřebovala.

Krátce před Jeanovým příchodem na svět zemřela Marii dvouletá holčička. Ona doufala, že porodí další dceru. Z chlapce byla nejprve zklamaná, pak k němu ale přilnula, píše Dotyk. Začala ho oblékat do ženských šatů a nutit ho, aby si hrál s panenkami.

Lékaři mu nedávali šanci

Marais měl v dětství téměř všechny nemoci. Měl černý kašel, zarděnky, spálu, zánět středního ucha i bronchitidu. Nejzávažnějším problémem byla ale španělská chřipka, uvádí Extra.

Tehdy měl Jean jen minimální šanci na přežití. Doktor mu dokonce nechtěl píchnout injekci s lékem, tvrdil, že ho spíše zabije, než aby mu pomohla. Nakonec jeho matka injekci sama chlapci podala. A dobře udělala. Jean Marais přežil.

Vyhozen ze školy

I když vyrostl v šatech a panenkách, stal se z něho statný mladík. Jenomže na škole se velmi rád předváděl a kvůli několika incidentům, kterých se dopustil, byl nakonec vyhozen. A tak to dopadlo i na dalších školách. Potom prodával noviny, v továrně montoval rádia nebo nosil golfistům hole.

Toužil po tom stát se filmovou hvězdou. Přivydělával si i jako novinář. Jeho pohledné tváře a silného těla si nakonec lidé od filmu všimli v roce 1933, kdy mu přišla první nabídka. O čtyři roky později se potkal s o 24 let starším dramatikem Jeanem Cocteauem.

S tím měl milostný poměr. Díky němu se ale také dostal k velkým rolím. Svou orientaci nejprve před světem skrýval, nakonec se o něm ale vědělo veřejně, že je homosexuál. I tak se ale stal miláčkem žen díky svému působení v mnoha snímcích.

Do hereckého důchodu odešel v roce 1973. Zemřel 8. listopadu 1998 na zánět pohrudnice, krátce před 85. narozeninami.

Zdroj: OnlyMen, Extra, Dotyk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články