Poslední přání Hany Hegerové se nepodařilo splnit. Kvůli strachu a válce na Ukrajině

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
hana hegerova
Zdroj: Nextfoto

Poslední přání Hany Hegerové se bohužel nepodařilo splnit. Poctu Haně Hegerové, která před rokem zemřela, chtělo vzdát nespočet umělců. Jejich vystoupení ale překazila válka na Ukrajině.

Koncert se měl uskutečnit v O2 Universum v Praze. Kvůli Putinově invazi na Ukrajinu se ale lidé bojí nakupovat vstupenky, a tak pořadatel koncert raději zrušil. Není ani jasné, jestli se něco podobného bude ještě někdy konat. Pořadatel se rozhodl vrátit peníze za lístky, které již byly zakoupené.

Prodalo se pouze několik desítek vstupenek

Koncert se jmenuje Pocta Haně Hegerová a měl se odehrát 13. června. Pořadatel se nyní rozhodl vrátit peníze za vstupenky, které již byly zakoupené. „Je nám to moc líto, ale začala válka a lidé přestali mít o velké akce zájem, najednou se zastavil prodej lístků,“ uvedl Stanislav Zdílna pro Aha!

Ten si myslí, že poloprázdný sál si naše známá zpěvačka rozhodně nezaslouží, a proto udělal to rozhodnutí, že peníze za lístky vrátí. Od doby, co se lístky pustily do prodeje, se jich stejně prodalo jen nepatrné množství. Válka prodej rychle zastavila.

„Prodali jsme asi 250 vstupenek a konec. Lidé nemají náladu, bojí se, počítají peníze. Kapacita O2 universum je tři a půl tisíce lidí a to bychom kvůli válce opravdu nevyprodali,“ uvedla agentura Jaro Event, která měla koncert na starosti. Lístky byly v cenové relaci 900 až 2900 korun.

Koncert měl být k narozeninám, nakonec jako pocta

Zrušení koncertu zamrzí především její skalní fanoušky, vystoupení mělo proběhnout ještě za života Hegerové, měla to být oslava jejích 89. narozenin. Zpěvačka se sama podílela na tom, kdo na koncertě vystoupí a do příprav se připojili i její dva vnuci – Matouš a Marek.

„Koncert ale zhatil covid a potom paní Hegerová zemřela, tak toto měla být rok po její smrti velká pocta velké zpěvačce podle jejího scénáře,“ uvedla agentura. Koncert měl být se symfonickým orchestrem a zúčastnit se ho mělo hned 13 interpretů, kteří měli zpívat její písně.

„Je to prostě smůla, nejdřív covid, potom smrt a teď válka. My se ale nevzdáme. Koncert se budeme snažit uskutečnit v říjnu, kdy by paní Hegerová slavila 91. narozeniny,“ řekl Zdílna. Na koncertě měli vystoupit například Ondřej Brzobohatý, Ivana Chýlková nebo Veronika Kubařová.

Zdroj: Aha!

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články