Petr Bende se potýká s podvodníky. Prosí fanoušky o pomoc

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
petr bende
Zdroj: Nextfoto

Mnoho fanoušků se v dnešní době pokouší kontaktovat celebrity na sociálních sítích. A někdy mají štěstí a slavní jim odepíší. Jenomže se může stát, že člověk naletí podvodníkovi. Některým celebritám se totiž stává, že jim lidé kradou identitu. A tomu se nevyhnul ani zpěvák Petr Bende.

Není to poprvé, co se na internetu za hudebníka někdo vydává. Už před časem se na instagramu svěřil s tím, že někdo zkopíroval popis jeho stránek a založil si profil, ze kterého pak kontaktoval fanoušky.

„Máme tu falešný profil na instagramu. Někdo si dal práci a udělal přesně stejný popis, kopíruje moje fotky a ještě rozesílá pozvánky ke sledování! Tak prosím o nahlášení tohoto falešného profilu, který opravdu není můj!“ napsal tehdy Bende.

Tentokrát na facebooku

Zatímco před časem se potýkal Bende s majitelem falešného účtu na instagramu, tentokrát někdo zkopíroval jeho identitu na facebooku.

Tam si přidal na profilový i úvodní obrázek Petrovy fotky, profilu dal jeho jméno a začal obepisovat fanoušky.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Petr Bende & band (@petrbende)

Na falešný profil Petra upozornili přímo jeho příznivci „Hlásím, díky fanouškům, kteří mě upozornili na falešný profil, kde podvodník píše lidem mým jménem – nejsem to já! Poprosím vás o nahlášení a blokaci“ ohlásil Bende na sociální síti.

Dodal, že má profily pouze dva, a vypsal sledujícím, které to jsou, aby nedocházelo k omylu. Většina naštěstí očividně situaci chápe a dovede falešné Petry od toho pravého rozeznat. Alespoň z komentářů to tak vypadá.

Roztrhl se s nimi pytel

Petr Bende není jediný, kdo podobným problémům čelí. Očividně se s falešnými jmenovci setkávají celebrity velmi často. „S tím se teď roztrhl pytel, ať už jsou to české hvězdy, nebo zahraniční. Já osobně to hned nahlásím a tyto účty blokuji,“ napsal jeden ze sledujících pod Petrovým příspěvkem.

Několik dalších pak přitakalo s tím, že už falešný účet nahlásili, a Bende se tak nemusí ničeho bát. Jeden z uživatelů instagramu si rovněž postěžoval, že se mu stalo něco podobného a nebylo vůbec snadné se podvodníka zbavit.

Petr Bende teď nejspíš doufá, že podvodníků nebude víc a že jeho jménem neprovedou fanouškům něco, co by pokazilo jeho pověst. Zdá se ale, že jeho sledující jsou chytří a originál si s napodobeninou jen tak nespletou.

Zdroj: Instagram

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články