Pět inspirujících comebacků celebrit pro rok 2021

od Andrea Světlíková
4 minuty čtení
srdce z rukou
Zdroj: Shutterstock

Život celebrit působí na první pohled jako ze snu. Mají obrovské peníze za to, že dělají to, co mají rády, chodí jim pozvánky na pompézní večírky a mají ty nejluxusnější věci, jaké se dají za peníze koupit. Ale i přesto má tohle všechno svoje obrovská úskalí. Spousta celebrit se potýká s osobními problémy a v některých případech jim hrozil buď konec kariéry, nebo jim dokonce šlo o život.

Naštěstí se z toho ale většina dostane a pak se senzačně vrátí na naše obrazovky. A co může být lepšího, než se po náročném roce 2020 nechat inspirovat hrdinskými návraty celebrit? Pojďme se spolu podívat na to nejzajímavější:

Tiger Woods

Nejtalentovanější golfista své generace si životních eskapád užil dost. V mládí vtrhnul na scénu jako uragán, získal řadu golfových rekordů, jenže v roce 2010 přestaly být novinové titulky ke „golfovému králi“ přívětivé. Velký problém představovalo jeho sukničkářství, které ho stálo desetileté manželství, a přitom se potýkal s nejrůznějšími závislostmi. Údajně hrál poker a blackjack o obrovské sumy, až se přátelé pomalu začali bát, jestli nemá sklony k patologickému hráčství.

Následovala obrovská mediální masáž, hvězda učinila slavnou veřejnou omluvu a čekala ji dlouhá, trnitá cesta zpátky. Tiger se nakonec na green vrátil. Nejen aby zase nakopl svoji hvězdnou kariéru, ale aby měl bezpečné místo, kam se může schovat před strastmi vnějšího světa.

Píle se mu pomalu začala vyplácet, znovu se dostal do formy a v roce 2019 si golfový svět opět podmanil tím, jak ovládl Masters 2019. Vysloužil si prezidentskou medaili svobody a stal se tak teprve čtvrtým golfistou, který ji získal. Ohromný comeback tohoto sportovního velikána ale krásně stvrdila.

Christian Slater

Kariéra Christiana Slatera v lecčem připomínala horskou dráhu. Od nebeských výšin, které zažíval po filmech Robin Hood: Král zbojníků a Mr. Robot, až po samé dno, kdy například řídil v opilosti a snažil se propašovat zbraň do letadla.
Jako mladík se proslavil svým pronikavým vzhledem a hereckými schopnostmi a vysloužil si pověst jednoho z nejhvězdnějších hollywoodských herců.

Odjakživa byl ale magnetem na průšvihy, takže se dostal do řady sporů se zákonem a natočil několik nepovedených filmů. Slater se vrátil ve velkém stylu, odnesl si Zlatý glóbus za svou roli ve filmu Mr. Robot, a zdá se, že jako vybouřený padesátník už konečně hodil všechny útrapy za hlavu.

Britney Spears

Celebrity se občas nechají unést a stejně tomu bylo i v případě Britney Spears, která si v roce 2007 na veřejnosti oholila hlavu a pak napadla deštníkem novináře. Tato nešťastná epizoda ji dovedla až do psychiatrické léčebny a milióny fanoušků si dělaly obavy o její duševní zdraví.

Rychlost jejího comebacku byla nicméně pozoruhodná. Spears ten samý rok všechno převrátila naruby, když vydala svoje šesté album Circus. Na něm představila po dlouhé době megahit v podobě hlavního singlu Womanizer.
Po Circusu nahrála hvězda během osmi let tři alba, která měla velký úspěch, a hvězda tak prožila asi nejúspěšnější období svého života. Navzdory problémům se svým ex, Kevinem Federlinem, je Britney důkazem toho, že je možné tlak slávy vydržet a vyjít ze všeho silnější.

Zdroj: Shutterstock

Dave Chappelle

Nikdo nic nečekal, snad jen on sám. Fanoušci Chappelle’s Show se těšili, že v roce 2005 oznámí třetí řadu, ale on se místo toho z projektu stáhnul. V průběhu příštích osmi let umělec pracoval jen příležitostně a vypadalo to, že se do světa komedie s novým materiálem příliš nehrne.

Někdo tomu říká „spisovatelský blok“, zatímco pro ostatní je to prachobyčejná pauza. Herec a komik se každopádně v roce 2013 do veřejné sféry vrátil s pravidelnými pořady a v roce 2015 dostal dokonce po dlouhé době zase filmovou roli ve snímku „Chi-raq“. Následovalo několik ocenění a špičkový výkon ve filmu Zrodila se hvězda s Lady Gaga.
Je možné, že Chappelleovo částečné zmizení bylo nezbytnou odbočkou, kterou jeho kariéra musela absolvovat, ale jeho fanoušci se nikdy skutečně nedozvěděli, proč se všechno v roce 2005 seběhlo tak, jak se to seběhlo.

Ellen DeGeneres

Je těžké uvěřit tomu, že by někdo mohl dostat od takový veřejný lynč za výběr svého partnera, ale přesně tohle se v roce 1998 stalo Ellen DeGeneres. Celý ten mediální humbuk pochopitelně moderátorku talk show zaskočil a na několik let se úplně stáhla do ústraní, pokud pomineme jeden neúspěšný pokus o sitcom.

V roce 2003 ale její kariéra zase nabrala na obrátkách. Role Dory ve filmu Hledá se Nemo jí vrátila do správných kolejí a krátce nato debutovala v nesmírně populární Show Ellen DeGeneresové, která běží dodnes.
I když se DeGeneres byla v roce 2020 popotahována za to, že se údajně nechová dobře k členům svého týmu, pořád je význačnou osobností americkou šoubyznysu. V současné době je tato hvězda ikonou boje za práva homosexuálů a moderuje řadu nejvýznamnějších ceremoniálů, jako je předávání Cen Akademie a Grammy. Její comeback byl v roce 2016 korunován návratem v roli Dory ve spin-offu Hledá se Dory, který utržil po celém světě asi 1 mld. dolarů.

Až tedy ve vašem životě příště přijde náročné období, vzpomeňte si na comeback těchto celebrit, které také zrovna neměly na růžích ustláno. Jejich příběhy jsou důkazem toho, že se v životě dokážeme vyhrabat i z toho největšího dna, abychom se pak vrátili lepší a silnější.

Autor: redakce

Související články