Pavel Soukup už nemá dost času. Vážná nemoc z něj vysává život

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
pavel soukup
Zdroj: Profimedia

Pavel Soukup je oblíbený herec. Skvěle také dabuje, slyšet ho můžete jako Arnolda Schwarzenegera nebo Roberta Redforda. Tentokrát ale šokoval slovy o své smrti.

Soukup se narodil právě na Silvestra, letos oslaví 73. narozeniny. Už několik let bojuje s vážnou nemocí, která se objevila po jeho zkolabování na chalupě. Několik hodin trvající krvácení do břicha si vybralo svou daň, jeho život už nikdy nebyl jako dřív.

Herec byl v ohrožení života, nakonec ale díky včasné pomoci přežil

Na chalupě ho našla jeho manželka s dcerou Patricií. Herec již byl v ohrožení života, praskl mu totiž žaludeční vřed. Rychle se ale dostal do nemocnice, kde ho hned operovali a dostal se tak z nejhoršího. Jak sám zveřejnil, šel poté na vyšetření, které našlo v jeho těle nádor.

Trvalé následky mu zůstaly, může jíst jen některé potraviny. Doživotní dieta není nic příjemného, jak herec přiznal. Výrazně tak ubral na váze, ale jeho humor a nadhled ho udržují v pozitivitě. Chce si naplno užít čas, který mu ještě zbývá. Nic neplánuje, nemá ani žádný sen.

„Naopak se minimalizuji a nechci mít žádný majetek, ani konta. Všechno jsem rozdal. Dětem jsem koupil byty a sám nic nepotřebuji. Minimalismus je můj veškerý plán do budoucna,“ řekl Soukup pro Deník Aha!. „Můj zdravotní stav je dnes výborný. S celým svým tělem vycházím v dobrém. A že jsem kost a kůže? Toto mi řekl tuhle řezník, ale já se cítím skvěle.“

České zdravotnictví na tom není tak špatně, řekl Soukup

Po několika letech tak může zhodnotit, jak je na tom české zdravotnictví. „Celkem slušné. Občas i výjimečné. Při rozdrcené patě. Při perforaci žaludečního vředu. Při nečekané zástavě srdce. Rozhodně lepší, než když mého otce nechali zemřít v sanitce na infarkt před poliklinikou v šestapadesáti letech,“ uvedl pro Deník.

Pavel Soukup je nyní podruhé ženatý. Jeho první ženou byla Zuzana Geislerová, se kterou má syna Adama. Současná manželka se jmenuje Isabela Soukupova-Siegelová, brali se před více než 30 lety. Spolu mají syna Pavla a dcery Patricii a Pamelu.

Obě jeho dcery se věnují herectví, s Patricií se dokonce sešel na natáčení seriálu Cesty domů, který vysílala televize Prima. „Bylo to pro mě hodně zvláštní. Hrála nezvladatelnou dceru, kterou odmítám přijmout za svou. Hrála to dobře. Ale já jsem trpěl trémou,“ přiznal se Soukup.

Zdroj: Deník Aha
Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články