Moderátor Tomáš Drahoňovský přišel o vlasy i obočí. Možná je to i kvůli očkování

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
tomas drahonovsky
Zdroj: Profimedia

Tomáš Drahoňovský je český moderátor, který byl vždy považován za fešáka a ženami obdivován i pro své husté tmavé vlasy. Jenomže už nějaký čas ukazuje na sociálních sítích, že touto předností se už chlubit dál nemůže. Začaly mu totiž postupně vypadávat vlasy a řasy.

Fanoušky překvapil nedávno černobílou fotografií, na které má úplně holou hlavu, a ačkoli už na několika fotografiích předtím bylo vidět, že u něho došlo ke změně, až tentokrát popsal, co za jeho změnou vzhledu stojí. Postupně přijde pravděpodobně i o veškeré řasy.

Jde podle jeho slov o vzácnou nemoc s názvem alopecie. Jde o autoimunitní chorobu, při které člověku začnou vypadávat chlupy po celém těle a bohužel se to týká právě i vlasů, obočí i řas. Kromě toho, že teď moderátor zcela jinak vypadá, omezuje ho to i zdravotně, například řasy totiž chrání oči před nečistotami, chlupy v nose zase filtrují vzduch, který člověk dýchá. Bez nich je tedy náchylnější k nemocem.

Spouštěč zahalený tajemstvím

„Dejte na mě, řasy a obočí byly naposledy cool ve 20. století,“ napsal ke svému příspěvku, aby trochu odlehčil situaci. Je ale vidět, že si ze svého nového vzhledu legraci dělat musí, protože mu nic jiného nezbývá. Ve skutečnosti ale nejspíš dobře chápe, jak moc se mu změnil život.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tomáš Drahoňovský (@tomdrahonovsky)

„Ale teď vážně: Alopecia universalis je autoimunitní choroba, jejíž původ není znám a i její trigger je zahalený tajemstvím. De facto každá studie tvrdí něco trochu jiného, a v jedné věci se shodují: Získaná data jsou často neprůkazná,“ objasnil. Dodal, že u někoho může tuto reakci možná vzbudit i očkování proti koronaviru.

„Kromě piva a osobních radostí a starostí poslední dobou zaměstnává moji mysl jedno slovo, alopecie. K sepsání tohoto delšího vlákna mě přiměl okamžik, kdy jsem kromě vlasů a vousů přišel i o obočí a řasy,“ uvedl na svém twitteru moderátor, který se poslední dobou věnuje především pivovarnictví.

„V tuhle chvíli je jasné, že se jedná o alopecii universalis, tedy kompletní ztrátu všeho, co má folikuly. Má to výhody. Nemusím se nikde holit. Ale i nevýhody. Třeba tu, že mi schází chlupy v nose. Člověka až zaskočí, jak málo se o této nemoci ví. Jisté je, že folikuly likviduje hypertrofovaná imunitní reakce. Ale co ji spouští? Někdo říká, že geny. Někdo, že stres,“ píše s tím, že sám nyní čeká na výsledky imunologického odběru.

Vlasy nejsou podstatné

Fanoušci se snaží Tomáše podpořit, jak jen to jde. Pod jeho fotografií na instagramu se tak sice objevila celá řada komentářů o tom, že očkování proti covidu je skutečné zlo, jak mnozí tvrdí už dlouho, jiní lidé se ale soustředí spíše na to, aby Drahoňovského nějak potěšili.

„Vlasy nejsou důležité, hlavní je, aby zdraví jinak sloužilo,“ píše jedna fanynka. „Náhodou vypadáte dobře. A není in být cool,“ dodává další sledující. Drahoňovský tak sice přišel o vlasy, o fanoušky a sledující ale naštěstí nikoli. Teď doufá, že se s jeho nemocí bude pojit jen co nejméně komplikací.

Zdroj: idnes.cz, expres.cz, instagram

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články