Miroslav Šimek měl během svého života románek se Zuzanou Bubílkovou. Humor ho neopustil ani na smrtelné posteli

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Miloslav Simek
Zdroj: Jiří Janoušek / CNC / Profimedia

Miloslav Šimek zemřel v roce 2004. Lidé si ho dodnes pamatují jako baviče a humoristu, který dokázal rozesmát davy. Ačkoli jeho život příliš veselý nebyl, až do poslední chvíle se pokoušel prostřednictvím vtipů předávat pozitivní energii okolí. A to dokonce i na smrtelné posteli.

Lidé si ho pamatují jako člověka, který působil ve dvojici s Jiřím Grossmanem. Později pak vystupoval se Zuzanou Bubílkovou a společně si dělali legraci z českého politického prostředí. Spekulovalo se i o jejich mileneckém vztahu.

Bubílková před časem skutečně přiznala, že ačkoli byl Šimek ženatý, měla s ním krátký poměr.

„Měli jsme spolu pracovní vztah a ten přerostl i do takového mimopracovního vztahu, který musel zůstat utajený, protože Šimek byl ženatý. Takže se s tím nedalo nic dělat. Nikdy by z toho ale nic nebylo,“ cituje její slova Žena Aktuálně.

Zemřel na kombinaci nemocí

Šimek trpěl leukémií. Ta také nakonec byla důvodem jeho smrti. V 63 letech zemřel, protože jeho nemocí oslabené tělo neuneslo zánět tlustého střeva a zápal plic, uvádí Blesk.

„Po sérii chemoterapií následovalo putování po nemocnicích. Jednou dostal zápal plic, potom ležel pět týdnů se zánětem tlustého střeva v IKEMu,“ vzpomínala na komplikace před smrtí Šimka jeho paní Magdalena.

S úsměvem i na smrtelné posteli

Podle jeho manželky začala nemoc Šimka měnit. Snažil se v sobě najít pokoru, kterou celý život postrádal. Nad svým krutým osudem si ale nikdy nezoufal. Naopak ho humor neopustil ani na smrtelné posteli.

Svou nemoc před přáteli bagatelizoval. I když si uvědomoval, že mu zbývá jen několik dní, tvrdil, že má jen obyčejnou chřipku a smál se, že se z toho brzy dostane.

„Přestože měl Slávek bolesti, nedával je vůbec znát. Dokonce i v těch těžkých chvílích neztrácel optimismus a snažil se nás rozptýlit nějakou srandou. I v nemocnici vždycky stačil říct ještě nějaký fór, i když mu bylo strašně zle,“ dodala v rozhovoru Šimková.

Zdroj: Blesk, Týden, Žena Aktuálně

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články