Milan Drobný podstoupil další operaci kolene. Bojí se kvůli tomu o práci

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Milan Drobny
Zdroj: Nextfoto

Zpěvák Milan Drobný vzhledem ke svému věku dělal vše pro to, aby se vyhnul nákaze onemocněním covid-19. Nemoci se nakonec ubránil, ale jeho tělo si to vybralo jinde. V minulém roce musel na akutní operaci kolene, při které zjistili, že má další vážný problém. V lednu šel tedy na sál znovu a svolal si předtím své děti, kdyby se náhodou něco nepovedlo. Teď hlásí, že je připraven zase pracovat.

Ačkoliv na sebe dával pozor, zpívání před publikem mu v době restrikcí chybělo. O to těžší je teď pro něj, že když už by zpívat mohl, nedovolí mu to zdraví.

Prasklý meniskus a rychlá operace

Zpěvák minulý rok zažil rychlý převoz z Kralup nad Vltavou, kde nyní žije, do pražské nemocnice, a dokonce šel rovnou na operační sál. Důvodem byl prasklý meniskus v koleni a dle sloužícího zdravotníka se zpěvák nemohl na nohu vůbec postavit.

„Dostal plnou narkózu. Šlo o velký zákrok. Odnesly to i chrupavky,“ popsal pro Aha! dobře informovaný zdroj. S koleny měl potíže již v minulosti. Zpěvák sám uvedl, že je na sále jako doma, ale vždy doufá, že už to bylo naposledy.

Jeho kolena však dostávala zabrat již v mládí, kdy hrál hokej a tenis. Nepomáhá ani nadváha, se kterou se zpěvák snaží bojovat.

Při této operaci však zjistili, že má v koleni artrózu třetího stupně, a musela tedy nastat další operace, na které byl letos v lednu.

Výměna kloubu ho děsila

Další operace se bál, a tak se svěřil deníku Aha!, že předtím svolal na oběd své děti Míšu a Honzu. „Nikdy nevíte, jak to dopadne,“ sdělil. Jeho nejmladší syn Milan se tohoto setkání prý účastnit nemohl.

Operace naštěstí dopadla dobře a nyní zpěvák vzkázal z vinohradské nemocnice, že již rehabilituje. Operaci provedl profesor Skála, jemuž je prý zpěvák moc vděčný. Nyní jej čekají ještě lázně a další rehabilitace, ale už prý normálně chodí a jezdí autem.

V květnu se již bude moc vrátit na pódia a bojí se o práci. „Víte… Ono je to tak, že když se někde napíše, že jsem byl na operaci, tak mě občas ti pořadatelé akcí berou jako mrzáka a pak mě nezvou na koncerty,“ řekl pro Sedmičku, a dokonce je požádal, aby zmínili, že se cítí již lépe a může pracovat.

Pracovní plány má zpěvák velké a doufá, že mu to zdravotní stav nepřekazí. „Momentálně v Českém rozhlasu Sever natáčím nové díly pořadu Retro s Milanem Drobným. Ten se vysílá každou neděli od jedenácti do dvanácti hodin. Také začínáme hrát s kapelou Nadrobno nebo mám sám svůj recitál jen s kytarou,“ prozradil. Rád by také udělal velký koncert v pražském Lucerna Music Baru, na který se už moc těší.

Zdroje: Aha!, Sedmička

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články