Michal Dočolomanský z filmu Adéla ještě nevečeřela roky skrýval svou orientaci. Večeři mu chystal velmi populární zpěvák

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
docolomansky adela jeste nevecerela
Zdroj: Profimedia

Michal Dočolomanský se proslavil jako slovenský herec. Většina z nás si ho pamatuje především jako hlavního hrdinu legendárního filmu Adéla ještě nevečeřela. Dlouhé roky byl společností považován nejen za geniálního herce, ale také skvělého manžela.

Dočolomanský měl manželku Martu a s ní dvě děti. Syna Michala a dceru Martu. Mnoho let žil spořádaný život po boku své partnerky a zdálo se, že je šťastným otcem i manželem. Jak píše web zeny.iprima.cz, jeho život působil bezproblémově, on ale uvnitř trpěl.

Ve skutečnosti ho totiž přitahovali muži, on se ale bál, že raní své blízké a ve společnosti klesne na úplně dno, když se ke své orientaci přizná. Nakonec to ale snášet nedokázal a rodinu opustil. Tím mnohé šokoval, protože nikdo neměl ani tušení, co se děje.

Přátelé považovali jeho vztah za bezchybný

Když Dočolomanský od ženy odešel, vědělo se jenom to, že opustil rodinu. Jaké k tomu měl důvody, zpočátku neuvedl. Nic nenaznačovalo, že by mezi ním a manželkou byla nějaká krize, která by vedla k rozvodu, nikdo nedokázal pochopit, co se stalo.

Pravda vyšla najevo po dlouhých letech. Tehdy se herec konečně odhodlal říci světu pravdu. Po revoluci totiž homosexualita přestala být tabu a on mohl konečně být tím, kým se skutečně cítil. I tak ale věděl, že to mnoho lidí nepřijme.

Jeho žena všechno věděla jako první. Pochopila ho a dokázala s ním zůstat i kvůli dětem v kontaktu. Nikomu dalšímu se ale Dočolomanský, až na pár přátel, nesvěřil. Až po jeho smrti v roce 2008 se veřejnost dozvěděla pravdu. A to díky kolegovi Oldo Hlaváčkovi, který všechno věděl.

Tajemství prozradil ve své knize

Oldo sdílel s Dočolomanským šatnu a byl jeho skvělým přítelem. Když pak psal své paměti, na zesnulého kolegu prozradil, že byl homosexuál. Mnoho fanoušků tomu zpočátku nevěřilo, později se ale ukázalo, že je to pravda.

„Potřeboval jsem od něj půjčit vrtačku. Míša měl představení, a tak mi řekl, abych si pro ni k němu domů skočil, než dohraje. Když jsem zazvonil, otevřel mi náš společný přítel – velmi populární zpěvák, o kterém se vědělo, že je jinak orientovaný. Ptal jsem se ho, co tam dělá, a on mi odpověděl, že čeká na Míšu s večeří. Marta tam nebyla,“ popsal Oldo.

Posledních 10 let svého života žil Dočolomanský s televizním technikem Alexandrem Godem. Toho miloval natolik, že na něho dokonce přepsal svůj byt, který původně plánoval darovat dětem. Ačkoli dlouho skrýval své skutečné já, alespoň poslední roky života dokázal žít tak, jak si vždy představoval.

Zdroj: zeny.iprima.cz

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články