Marta Kubišová z recitálu Marta neviděla ani korunu. Dostala ze všech stran vynadáno

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
marta kubisova
Zdroj: CNC / Pavel Machan / CNC / Profimedia

Recitál Marta nemá o diváky nouzi. Představení složené z písniček slavné devětasedmdesátileté zpěvačky má velký úspěch. Sama umělkyně, po které nese recitál jméno, ale nedostala ve výsledku z výdělku ani korunu. Jak je to možné?

V minulosti se zpěvačka podle svých slov už několikrát nachytala na svou naivitu. Nikdy ale na nic nedoplatila tak moc jako v posledním případě. Její jméno je na všech plakátech, lidé na představení chodí především kvůli ní. Peníze ale neviděla ani z dálky.

„Řekla jsem jim, ať si vyberou písničky, jaké chtějí. Dostala jsem ze všech stran vynadáno, protože jsem se zřejmě připravila o nějaká autorská práva, takže z toho nemám nic,“ přiznala legendární žena magazínu Sedmička.

Brala to jako dárek, nechala to na nás

„Uvědomila jsem si to až potom. Tyhle věci se totiž většinou dělají až po smrti umělce, a ne za jeho života,“ svěřila se Kubišová s tím, že je jí v současné době líto, jak to všechno dopadlo. Má pocit, že udělala chybu a naletěla těm, kterým věřila.

Protistrana to ale podle Aha! vnímá úplně jinak. „Byla pro, brala to jako dárek a řekla nám, že to nechá na nás,“ nechala se slyšet producentka a autorka libreta Daniela Sodomová. Nikdo tak očividně nemá pocit, že by Kubišové ublížil.

Zpěvačka si uvědomuje, že sypat si popel na hlavu teď už nic nespraví. Smířila se s tím, že jí recitál přinesl zviditelnění, nikoli však bohatství. A ačkoli je z toho svým způsobem smutná, je pro ni důležité, že její písně stále dělají lidem radost.

Na premiéře žasla z herců

K představení rozhodně nechová Marta žádnou zášť, dorazila tak před několika dny na jeho premiéru. Ochotně pózovala před fotografy, a vyjádřila dokonce poctu nejen hercům, ale také kostymérům a maskérům.

Nad plakátem, kde ji ztvárnila zpěvačka a herečka Hana Holišová, se Marta pozastavila na delší dobu. „Já jsem si myslela, že jsem to já!“ řekla pak v médiích nadšeně s tím, že v tomto případě byla odvedena úžasná práce. Holišová hraje hlavní roli v alternaci s Berenikou Kohoutovou.

V současné době Kubišová pracuje na své biografii, kterou slibuje fanouškům už 5 let. Objevilo se pár spekulací o tom, že by možná mohla knihu konečně vydat ke svým 80. narozeninám, které bude slavit 1. listopadu. Uvidíme, zda to nakonec opravdu stihne.

Zdroj: Aplausin, Sedmička, Aha!

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články