Lukáš Hejlík podpořil Danuši Nerudovou, zároveň ale vyzval k toleranci ostatních kandidátů

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Hejlik Lukas
Zdroj: Marek Patek / CNC / Profimedia

Do přímé volby prezidenta zbývá už méně jak týden. Kandidáti tak mají nejvyšší čas, aby zmobilizovali své síly i své veřejně známé podporovatele. Zřejmě nejvíce jich má ekonomka Danuše Nerudová. Za tu se nedávno postavil i herec Lukáš Hejlík. Zároveň ale vyzval k vzájemnému respektu.

Volba hlavy státu je každých pět let velkou událostí a nejinak je tomu i letos. Termín prvního kola voleb, který byl stanoven na 13. a 14. ledna, se nezadržitelně blíží.

Hejlík by ocenil větší respekt k ostatním kandidátům

Kandidáti se tak na poslední chvíli snaží přesvědčit nerozhodnuté voliče. Stejně k tomu zřejmě přistupují i jejich mediálně známí podporovatelé, kteří svým fanouškům uchazeče přímo doporučují, nebo jim alespoň oznámí, kdo je jejich favoritem.

Nedávno tak učinil i herec a gastroturista Lukáš Hejlík. O tom se všeobecně vědělo, že podporuje Danuši Nerudovou. V pátek tak učinil veřejně na svém instagramovém profilu. Své fanoušky ale k volbě bývalé rektorky Mendelovy univerzity nevyzval. Naopak všechny požádal o to, aby byli navzájem ke svým volbám více tolerantní.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Lukáš Hejlík / Gastromapa (@lukashejlik)

„Musím říct, že mě zaráží, jak krutí a jednoznační lidé ve svých soudech na okolí jsou,“ napsal Hejlík ve svém příspěvku na instagramu. Nelíbí se mu ani, jak moc je současná volba „vyhrocená“.

„Já nebudu volit Andreje Babiše, ale v životě by mě nenapadlo psát mu pod příspěvky nebo jeho podporovatelům nemilosrdné až vyhrocené komentáře,“ vysvětlil známý herec.

Na sociálních sítích se přiostřuje

Pravdou je, že na sociálních sítích prožívají lidé tuto volbu velmi intenzivně a někteří i velmi emotivně. Příkladem může být i twitterový účet bývalého ministra financí Miroslava Kalouska.

I ten podporuje Danuši Nerudovou. Ve svých příspěvcích často vysvětluje, proč je právě ona tou nejlepší kandidátkou. Ale neváhá vést také antikampaň proti jejím konkurentům. Nejvíce to od něj „odnáší“ Andrej Babiš a Petr Pavel. Toho dokonce označil za „prominentního spratka z prominentní bolševické rodiny“.

Známe osobnosti podporují i Petra Pavla

Ale i generál má své podporovatele. Jak uvádí na svých webových stránkách, ze známých osobností ho podporuje například režisér Václav Marhoul, herečka Jitka Čvančarová, modelka Taťána Kuchařová či novinář Tomáš Etzler.

Andrej Babiš, který „TOP 3“ kandidátů uzavírá, žádné své veřejně známé podporovatele nezveřejnil. Jediným člověkem, který ho veřejně podpořil, je končící prezident Miloš Zeman.

Zdroj: Instagram, Twitter,Oficiální web Petra Pavla, Přehledně24

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články