Lucifer z pohádky Čert ví proč se svěřil s traumatem z dětství. Bolestných vzpomínek se doposud nezbavil

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
csongor kassai
Zdroj: Profimedia

Charismatické role, to je jeho doména. Herec Csongor Kassai ztvárnil také roli Lucifera v pohádce Čert ví proč. Svěřil se také s tajemstvím, se kterým dodnes bojuje.

Csongor je herec slovenského původu. I když před kamerou jedná profesionálně, uvnitř sebe bojuje s traumatem, které si nese z dětství. Jeho maličká sestřička mu totiž zemřela přímo před očima a dodnes se musí vyrovnávat se vzpomínkami.

Herce můžete vidět v mnoha snímcích

Podle jména možná herce nepoznáte, ale jeho neobvyklé jméno i jeho vzhled mu zajišťují velmi kvalitní role, kterých se dokáže zhostit se ctí. Vidět ho můžete jako Žida ve filmu Musíme si pomáhat nebo si zahrál Lucifera v pohádce Čert ví proč. Původně ale bylo obsazení této role jiné.

Kassai na casting doprovázel svého kamaráda, ale nakonec se režisér Roman Vávra rozhodl, že do role nejobávanějšího čerta obsadí právě charismatického muže. Dokonce si mohl vybrat, jestli si zahraje Lucifera nebo Azaracha. A herec měl jednoduché rozhodování, protože chtěl ztvárnit toho nejvyššího ze všech čertů.

Slovák ale uvnitř sebe bojuje s tajemstvím, se kterým se nyní rozhodl vyjít na veřejnost a prozradil, co ho dlouhá léta trápí. Není to nic příjemného a bolestných vzpomínek se doposud nezbavil. Navíc přesně neví, co se odehrálo, o to více ho to traumatizuje.

V rozhovoru pro týdeník Téma, který vydává idnes.cz prozradil, co se tenkrát stalo. Alespoň to, na co si vzpomíná. „Doma jsme trávili jarní prázdniny. A i když byl únor, bylo celkem hezké počasí. U sousedů jsme hráli na honěnou. Vybavím si, že sousedka větrala peřinu, pak ji dala na zábradlí.“

„Sestra ji totiž poprosila o sklenici vody. Zřejmě byla děsně studená, a jak to rychle vypila, dostala křeč do srdce,“ řekl herec. V té době mu bylo dokonce o rok méně než jeho pětileté sestře. Noční můra ale pokračovala, jak se Kassai svěřil.

Sestřička skončila v nemocnici, domů se ale nevrátila

„V té chvíli padla na zem a už se nezvedla. Se mnou na to koukalo dalších pět dětí. Vedle bydlela zdravotní sestřička, která přiběhla, aby jí mohla dát masáž srdce a umělé dýchání. Odvezla ji do nemocnice.“ Nikdo ale nečekal, že se z ní už nikdy nevrátí…

Sám jako malý kluk tenkrát oznamoval babičce, že jeho sestra asi zemřela. „Přišel jsem bez ní domů oznámit babičce, že sestra asi umřela. Do smrti budu mít před sebou ten babiččin výraz… Pak přišli domů rodiče, z práce si odskočili na oběd, a místo toho okamžitě odjeli za sestrou… Nikdy jsem se mámy neptal na podrobnosti, ale muselo to být něco příšerného,“ svěřil se herec.

Kassai sám rodinu nemá, žije sám a ve svém bytě nemá ani žádné domácí mazlíčky, protože hodně cestuje. Své herecké kariéře obětoval všechno a ve svých skoro padesáti letech už ani nedoufá, že bude mít děti.

Zdroj: idnes.cz

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články