Lenka Termerová před 14 lety bojovala s rakovinou. V době covidu raději žila na vesnici

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Lenka Termerova
Zdroj: Profimedia

Zahrála si v řadě českých seriálů. Lenka Termerová se objevila v Rodinných poutech či Modrém kódu. Diváci si ji ale mohou pamatovat také jako Jiřinku z Ženy za pultem nebo Josefku z Doktorů z Počátků. Kromě bohaté herecké kariéry za sebou má ale také jedno velmi těžké životní období.

Před 14 lety svedla svůj vůbec nejtěžší boj. Lékaři jí tehdy diagnostikovali rakovinu prsu. Nemoc nikdy neskrývala. Naopak s ní hrdě bojovala a ukázala světu, že se umí za důležitou věc i pořádně porvat.

Dnes o nemoci otevřeně mluví

V roce 2010 měla Termerová po náročných chemoterapiích, přišla o vlasy. Přesto se nevzdala možnosti ukázat, jak se dá proti nemoci bojovat.

Server Novinky tehdy informoval o tom, že dokonce nemocná herečka vyrazí na šestikilometrový pochod, jehož výtěžek putoval na pomoc v boji právě s rakovinou.

„Pokud jde o prevenci, jsem zrovna ten případ, který nezanedbal nic. Naopak. Léta jsem byla pod dohledem lékařů kvůli neškodné bulce. V červnu 2008 jsem byla na pravidelné kontrole, která byla v pořádku,“ svěřila se Lenka v rozhovoru pro iDNES.

I pravidelná prevence jí pomohla rakovinu překonat. Rok byla ve stresu, přesně tak dlouho totiž probíhala její léčba. Šlo tak o velmi náročné období, které ale nakonec díky své pevné vůli, pomoci blízkých a lékařů překonala.

Stále si hlídá své zdraví

I když je to už mnoho let, Termerová své zdraví nikdy nepodceňovala. A potom, co se vyléčila z rakoviny, se rozhodla na sebe dávat ještě daleko větší pozor.

Například v době covidu se podle Super dokonce vzdala účinkování v seriálu, aby mohla žít v bezpečí na vesnici, dokud se nejhorší časy nepřeženou.

„Byla jsem sice v motolské nemocnici na běžné kontrole, která dopadla dobře, klepu na dřevo, ale pořád raději žijeme na venkově,“ řekla tehdy.

Dnes se ve svých 75 letech cítí dobře. Dává na sebe pozor, udržuje se v kondici. Ví dobře, co znamená bojovat s nepříjemnými nemocemi. Svým životním stylem se tak pokouší inspirovat všechny, kteří se zákeřných problémů bojí.

Zdroj: Aha!, Super, iDNES, Novinky

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články