Karel Gott měl tajnou svatbu na zajímavém místě. Prozradíme vám, kde se oženil

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Karel Gott
Karel Gott

Svatbu jako v pohádce si přeje zažít každý pár. Často jsou ale velké plány ovlivněny finančními prostředky nebo nečekanou situací, kterou byla například minulý rok pandemie koronaviru. Když se ale ani jeden z problémů neobjeví, není na co čekat a svatba může začít.

Karel Gott byl český zpěvák, herec a malíř. Svým hlasem si získal fanoušky nejen u nás, ale také v zahraničí. Za svůj život získal přes čtyřicet cen Zlatý, respektive Český slavík a jeho písně hrají v rádiích dodnes. Během své kariéry vydal kolem tří set sólových alb na domácí scéně i v zahraničí.

V manželství jen jednou

Známý zpěvák se za svůj život na veřejnosti objevil s několika ženami. Jen s jednou však sdílel své sídlo na Bertramce. Tou vyvolenou byla Ivana Gottová, rozená Macháčková. Jeho manželka je známou českou moderátorkou.

S manželkou Ivanou se zpěvák oženil na zajímavém místě. Pro svatbu si společně vybrali město za velkou louží. Jejich svatba se totiž uskutečnila v roce 2008 v Las Vegas. Pro spoustu fanoušků to byl šok, dokonce se báli, zda bude slavíkovo manželství platné i u nás.

Nemuseli se však bát, protože sňatky Čechů uzavřené v zahraničí platí i v České republice. Novomanželům oddaným v zahraničí se vydá dokument, který potvrzuje sňatek. Ten pak příslušný úřad zpracuje a manželství je platné i u nás.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Karel Gott (@karel.gott_fans)

Zpěvák krátce po velké události uvedl: „S ohledem na skutečnost, že s Ivanou žijeme již sedm let pod jednou střechou a společně vychováváme naši dceru Charlottu, jsem už delší dobu přemýšlel o našem sňatku.”

Proč zrovna Las Vegas? Zpěvák uvedl, že měl k tomuto místu silné pouto, protože právě tam nastartoval svou zahraniční kariéru. A právě tam požádal svou ženu Ivanu o ruku.

Dva společní potomci

Karel Gott do manželství vstoupil s dětmi z předchozích vztahů. V minulosti se mu narodily dcery Dominika a Lucie. V roce 2010 se Karel stal také dědečkem synů své dcery Lucie.

Karel s Ivanou na svět přivedly další dvě dcery, které zdědily krásu po obou rodičích. Dcera Charlotte Ella letos oslaví své patnácté narozeniny. Nelle Sofii pak bude letos v květnu třináct let. Obě dvě dívky žily s rodiči ve velké vile na Bertramce.

Karel Gott rodinu opustil v roce 2019 po dlouhé nemoci. Odchod zpěváka, který se proslavil nejen písněmi Lady Carneval nebo Když muž se ženou snídá, byl velkou událostí pro celý národ.

Před smrtí stihl se svou dcerou Charlotte nahrát krásnou píseň Srdce nehasnou, ve které ukázal svůj vztah s dcerou. Skladba, která byla vydána před více než rokem a půl, má aktuálně více než padesát šest milionů zhlédnutí.

Autor: Štěpán Pacík


Související články