Josef Laufer stále leží v nemocnici ve vegetativním stavu. Navštěvuje ho dcera, kterou dojal jeho muzikál

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Josef Laufer
Zdroj: Nextfoto

Josef Laufer měl jít na operaci srdce, která byla dle jeho slov banálním zákrokem. Tato operace, která se týkala srdeční chlopně, však nakonec banální nebyla a herec se z ní neprobudil. Již 2 roky se nachází v tzv. vegetativním stavu. Ačkoliv médii proběhla zpráva o tom, že rodina se rozhodla už čekání vzdát, tak ve skutečnosti jeho dcera Ester stále věří na zázrak.

Ve vegetativním stavu pacient leží, kouká a je při vědomí. Toto vědomí však není plné, a tak své okolí vnímá jen částečně. Ačkoliv může pacient sám dýchat, není schopen komunikovat či například žvýkat a polykat.

Před operací byl plný plánů

Že Josef Laufer neměl z nadcházející operace obavy, dokazuje fakt, že měl velké plány. Měl hrát ve filmu Tomáše Magnuska Stáří není pro sraby. Absolvoval vše, co k natáčení patří, ale samotného natáčení už se nestihl zúčastnit a jeho roli dostal Ladislav Frej.

Také byl autorem scénáře, textů a písní k muzikálu Ostrov pokladů, na kterém pracoval společně s producentem Oldřichem Lichtenbergem.

Právě tento zmíněný muzikál čekal na premiéru s nadějí, že se Josef Laufer probudí. Jeho odsunutí však souviselo i s onemocněním covid-19, respektive s opatřeními, která uzavřela divadla.

Vzhledem k tomu, že se tak nestalo, a opatření byla zrušena, dostal Oldřich Lichtenberg od Ester povolení, že již nebudou čekat. Navíc bylo třeba svolit k dopsání textů, které otec nestihl dodělat. Toho se ujal Zdeněk Hrubý.

Diváci se tak nyní dočkali premiéry, které se Ester samozřejmě zúčastnila. S muzikálem byla dle svých slov spokojená. Zejména ji prý dojaly ty části, kde se radovaly děti.

Důvodem, proč nyní Ester souhlasila, byl zejména fakt, že i kdyby se otec probudil, všem je jasné, že se do práce nevrátí.

Naděje umírá poslední

Dcera Ester pro Blesk uvedla, že „dokud to nevzdá on, má smysl se snažit o zlepšení a věřit, že bude líp“. A dle toho se i řídí. Navštěvuje jej a pouští mu vzkazy. V srpnu, kdy měl herec narozeniny, mu pustila nahrávky od kamarádů, rodiny a fanoušků. Jak dcera uvedla, není si jistá, zda to vnímal, protože nemohl odpovědět. Ale ona má za to, že vnímal vše.

V rámci návštěv mu čte a vypráví zejména v angličtině, aby měl i jiné podněty než jen hlasy kolem.

V posledním z rozhovorů dcera uvedla, že se nevzdává naděje a že bude ráda veřejnost informovat, pokud dojde v tatínkově stavu k nějaké změně.

Zdroje: Expres, Blesk, OnlyU

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články