Jiřina Jirásková podvedla Jiřího Pleskota. I po rozvodu zůstali do konce života přáteli

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jirina jiraskova
Zdroj: Profimedia

Jiřina Jirásková a Jiří Pleskot spolu žili jen krátce. Jejich manželství trvalo pouhé dva roky. Přesto, když se jejich milostné cesty rozdělily, zůstali stále dobrými přáteli. Jejich povahy ve vztahu nešly k sobě, jeden bez druhého ale nedokázali fungovat.

Každý byl úplně jiný. Jiřina Jirásková byla vždy nabitá energií, milovala chození do společnosti, ráda se poznávala s novými lidmi. Jiří Pleskot byl naopak introvert, který tuhle její stránku příliš nechápal. Přesto se dali dohromady.

„Pamatuji si to přesně. Seděla jsem ve vlaku, v rychlíku Praha-Hradec Králové, měla jsem na sobě pruhovaný manšestrový kostým, měla jsem čerstvou trvalou a vypadala jsem jako černoušek Bimbo. V kupé proti mně seděl člověk. Slovo dalo slovo a já jsem se dozvěděla, že je to také herec,“ vyprávěla Jirásková o svém setkání s Pleskotem.

Cestu si k sobě našli

Nejprve se jeden druhému nelíbili. Pleskot se prý později Jiráskové přiznal, že mu tehdy přišla obézní. Ona o něm zase prohlásila, že byl subtilní, drobný, napadal na jednu nohu. I přes tyto počáteční rozpaky si k sobě ale nakonec našli cestu.

Po několika schůzkách mezi nimi skutečně přeskočila jiskra a oni se dali dohromady. V roce 1953 se z nich stali manželé. „Bylo mi 23 a dělala jsem pěkné blbosti,“ svěřila se Jirásková s tím, že ale Pleskota opravdu milovala.

Jenomže manželství trvalo pouhé dva roky. A byla to právě vina herečky, jak se později v médiích přiznala. „V určitý moment jsem selhala. Byla jsem mu nevěrná,“ řekla podle časopisu Nostalgie.

„Jiřině s Jirkou to prostě nevyšlo. Ona si ho chtěla pojistit dokonce i těhotenstvím. Ale nějak po žensku ho podvedla. A když za ním potom přišla s tím, že je v jiném stavu, on se zašprajcoval a řekl, že s ní už být nechce,“ popsala vztah dvou herců Jiřina Švorcová.

Potrat a rozvod

Jiřina Jirásková nakonec prodělala potrat a se svým mužem se rozvedla. Ačkoli mu hodně ublížila, dokázal jí odpustit a zůstali přáteli. Později se Pleskot oženil podruhé a to s dramaturgyní Olgou Čuříkovou.

K tomu, aby se oženil, ho ironicky přesvědčila právě jeho první žena. Ta mu také svatbu odsvědčila. „Hodně se celý život kamarádili,“ svěřila se médiím Olga, které vztah jejího muže s jeho bývalou ženou nijak nevadil.

Zdroj: Blesk, časopis Nostalgie

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články